Partner serwisu

Bydgoszcz: Rekordowy lipiec. Ponad 47 tys. podróżnych

inf. pras. oprac. ad 09.08.2019

Bydgoszcz: Rekordowy lipiec. Ponad 47 tys. podróżnych
fot. Bydgoszcz Airport
Ponad 47 tysięcy pasażerów skorzystało w ubiegłym miesiącu z bydgoskiego lotniska. To najlepszy lipiec w historii portu. Rekordowa była również liczba operacji lotniczych.
Port Lotniczy Bydgoszcz SA podsumował wyniki za lipiec. W ubiegłym miesiącu z lotniska skorzystało 47 160 pasażerów, czyli o 2,5 proc. więcej niż w lipcu 2018 roku. Port w omawianym okresie obsłużył 1254 starty i lądowania  – to największa ilość operacji w dziejach Szwedrowa. Od początku roku port odprawił łącznie 243 216 podróżnych, co przekłada się na niemal 3,5 proc. wzrostu, wobec najlepszego jak dotąd, roku 2018.

– Sukcesywny rozwój lotniska, wyniki ruchu pasażerskiego, poziom zapełnienia samolotów zarówno rejsowych, jak i czarterowych, potwierdzają coraz większe zainteresowanie naszą ofertą wśród pasażerów z regionu – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Rozmawiamy z liniami lotniczymi na temat rozwoju siatki połączeń i czekamy na jak najszybsze rozwiązanie problemów z dostępnością samolotów, jakie nastąpiły po globalnym uziemieniu Boeingów 737 Max. W obecnej sytuacji negocjacje z przewoźnikami są istotnie utrudnione, dlatego liczymy na pozytywne informacje w tej sprawie  –  dodaje prezes. 

Już wkrótce pasażerowie zyskają dodatkową rotację lotów do Dublina. Od września, poza poniedziałkami i piątkami, Ryanairem do stolicy Irlandii polecimy również w środy. Tegoroczna siatka połączeń czarterowych obejmuje loty do Antalyi w środy i soboty, Burgas we wtorki i piątki, oraz na greckie wyspy Zakynthos i Kreta (Heraklion), odpowiednio w piątki i niedziele. Jak podaje lotnisko, zainteresowaniem cieszą się również wakacyjne loty Lufthansą przez Frankfurt w egzotyczne kierunki, jak Kenia czy Kostaryka, ale i na południe Europy, do Portugalii, Hiszpanii czy Włoch.

W ofercie touroperatorów pojawiają się też pierwsze oferty na sezon letni 2020. W sprzedaży w biurze podróży TUI dostępna jest nowość na bydgoskim lotnisku – poniedziałkowe loty do Tirany w Albanii, kierunku, który od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. W sprzedaży dostępne są też już pobyty w Antalyi oraz Burgas.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony