Partner serwisu

Bydgoszcz: Prawie 63 tys. pasażerów w drugim kwartale 2022 roku

Redakcja/inf. pras. 07.07.2022

Bydgoszcz: Prawie 63 tys. pasażerów w drugim kwartale 2022 roku
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Dokładnie 62 685 pasażerów skorzystało z oferty rejsów realizowanych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz w drugim kwartale 2022 roku. To wzrost o ponad 452 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.
Birmingham, Dublin, Londyn Luton, Londyn Stansted oraz Warszawa – tymi kierunkami zainaugurowano bieżący sezon letni nad Brdą. Do tej solidnej podstawy w drugim kwartale, dołączyły kolejno rejsy do Krakowa, realizowane we wtorki i soboty oraz tureckiej Antalyi, dostępne w środy i soboty. W szczytowym momencie wykonywane były 24 loty tygodniowo.

Prognozy na kolejne miesiące są obiecujące. Od wtorku 5 lipca do siatki połączeń regionalnego lotniska dołączył bowiem także drugi wakacyjny kierunek, jakim jest bułgarskie Burgas. Wycieczki z wylotem z Bydgoszczy dostępne są w sprzedaży w biurach podróży. Z aktualną siatką połączeń można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej lotniska.

Dotychczasowa, stabilna sytuacja epidemiczna w Europie, a także bogatsza siatka połączeń, zachęciły mieszkańców regionu do skorzystania z oferty lotów regularnych oraz wakacyjnych z portu nad Brdą. W
całym drugim kwartale zrealizowane zostały 832 operacje startów i lądowań.

Dla przypomnienia i lepszego porównania w pierwszym kwartale bieżącego roku z bydgoskiego lotniska skorzystało w sumie 35 569 pasażerów. Od stycznia do końca marca zrealizowano 1504 operacje startów i lądowań. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.  
 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony