Partner serwisu

Bydgoszcz: Ponad 35 tys. obsłużonych pasażerów w Q1

Redakcja/inf. pras. 12.04.2022

Bydgoszcz: Ponad 35 tys. obsłużonych pasażerów w Q1
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
35 569 pasażerów w pierwszym kwartale 2022 roku odprawił Port Lotniczy Bydgoszcz. W pierwszych trzech miesiącach roku wykonano 1504 operacje startów i lądowań nad Brdą. To dane, które wskazują na stabilizację sytuacji w lotnictwie cywilnym.
Początek 2022 roku to czas sukcesywnej odbudowy ruchu pasażerskiego na regionalnym lotnisku, a także czas kiedy w całej Europie zmagano się z piątą falą koronawirusa. Koniec lutego i marzec przyniósł jednak stabilizację.

Kraje takie jak Irlandia, czy Wielka Brytania rozpoczęły proces rezygnacji z obostrzeń wjazdowych dla pasażerów, początkowo tych, którzy posiadali Unijny Certyfikat COVID-19, a następnie dla wszystkich podróżujących. Także w Polsce zrezygnowano z obowiązku przedstawiania dowodu szczepień bądź negatywnego wyniku w kierunku SARS-COV-2. Te decyzje powodują, że coraz więcej osób decyduje się na podróże. Z dużą dozą ostrożności zakładać można, że kolejne miesiące przyniosą dalszy wzrost liczby pasażerów.

Warto przypomnieć, że letnia siatka połączeń to więcej lotów z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Polskie Linie Lotnicze LOT realizują rejsy do Warszawy sześć razy w tygodniu, a konkretnie od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. Godziny lotów zostały dostosowane tak, aby z krótką nawet kilkudziesięciominutową przesiadką dostać się z Bydgoszczy do największych miast Europy, a także do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Więcej lotów z regionalnego portu oferuje irlandzki przewoźnik Ryanair. Rejsy do lotniska Londyn-Stansted realizowane są w poniedziałki, środy, czwartki oraz piątki, natomiast od maja rejsy będą odbywać się już sześć razy w tygodniu, a konkretnie od poniedziałku do soboty. Do Dublina loty realizowane są dwa razy razy w tygodniu, a dokładnie we wtorki i soboty. Wreszcie do Birmingham niskokosztowiec z Irlandii lata trzy razy w tygodniu w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę, podobnie jak do portu Londyn-Luton, z tym, że we wtorki, czwartki i niedziele. 

Uzupełnieniem rozkładu rejsów znad Brdy czarterowe loty z regionalnego lotniska. Biura podróży oferują bowiem będą od czerwca wypoczynek m.in. na Riwierze Tureckiej, greckich wyspach, czy w Bułgarii.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony