Partner serwisu

Bydgoszcz: Latem więcej rejsów PLL LOT i Ryanair, trzy kierunki czarterów

Redakcja/inf. pras. 25.03.2022

Bydgoszcz: Latem więcej rejsów PLL LOT i Ryanair, trzy kierunki czarterów
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Już od najbliższej niedzieli w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, rozpoczyna się sezon letni. Na pasażerów będą czekać dogodniejsze godziny wylotów, zwiększona liczba połączeń, a od czerwca atrakcyjne, wakacyjne połączenia.
Wszystkie nowości to kolejny krok w odbudowie ruchu pasażerskiego porcie nad Brdą, który w lutym odprawił ponad 8000 pasażerów i zrealizował blisko 500 operacji startów i lądowań.

Rozkład lotów od niedzieli 27 marca zmieniają Polskie Linie Lotnicze LOT. Do Warszawy realizowanych będzie sześć rejsów tygodniowo – od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę. To o połowę więcej niż w
sezonie zimowym. Zmieniają się także godziny wykonywania operacji. Wylot z Bydgoszczy odbywać będzie się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 15:05, we wtorki i czwartki o 14:35, natomiast w niedziele o 14:45.

PLL LOT dostosował rejsy z regionalnego lotniska do potrzeb pasażerów oraz do zaktualizowanej siatki połączeń z Warszawy dla podróżnych kontynuujących swoją podróż w dalsze zakątki świata. Z Portu Lotniczego Bydgoszcz, z krótką przesiadką w Warszawie dotrzeć będzie można do największych miast w Europie, a także do Ameryki Północnej, m.in. do Nowego Jorku, czy Toronto.

Zmiany korzystne dla pasażerów wprowadza również irlandzki Ryanair. Rejsy do Dublina realizowane będą dwa razy w tygodniu we wtorki i soboty. Do Birmingham niskokosztowiec z Zielonej Wyspy poleci trzy razy w tygodniu, a konkretnie w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę. Z kolei do Londynu-Luton również trzy razy w tygodniu, ale we wtorki, czwartki i niedziele, a do Londynu-Stansted w poniedziałki, środy, czwartki oraz piątki. Od maja loty do tego ostatniego portu realizowane będą już sześć razy w tygodniu, a konkretnie od poniedziałku do soboty.

Latem najbardziej wyczekiwane są jednak czartery. W tegorocznej propozycji wakacji z wylotem znad Brdy touroperatorzy oferują m.in. Riwierę Turecką, greckie wyspy oraz bułgarskie Burgas. Sezon urlopowy na lotnisku w Bydgoszczy pierwsi pasażerowie rozpoczną jeszcze w czerwcu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony