Partner serwisu

Bydgoszcz: Kenijczyk najszybszy w biegu po drodze startowej

Redakcja/inf. pras. 04.04.2022

Bydgoszcz: Kenijczyk najszybszy w biegu po drodze startowej
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Blisko 1000 biegaczy stanęło w niedzielę (03.04) na starcie biegu Odlotowa5 i wyruszyło w pięciokilometrową podróż po drodze startowej lotniska Bydgoszcz.
Pierwszy, historyczny bieg w Porcie Lotniczym Bydgoszcz był idealną okazją, by pobić rekordy życiowe, a także zobaczyć regionalne lotnisko „od kuchni”. Najszybciej przybiegł na metę Kenijczyk Cosmas Mutuku, który trasę pokonał w 15 minut i jedną sekundę. Tuż za nim, z czasem 15:06 metę przekroczył Adrian Przybyła, trzeci był Kamil Szymaniak, który 5 km przebiegł w czasie 15 minut i 12 sekund.

Kroku panom dotrzymywały Panie – pierwszą kobietą na mecie była Ukrainka Olha Ochal z czasem 17:20, drugą z czasem 17:51 Julia Koralewska, a na najniższym stopniu podium stanęła Agata Pskit.

Równie „odlotowa” była rywalizacja w kategoriach wiekowych. Wśród najszybszych mężczyzn w kategorii 60+ znalazł się Mirosław Pieńkosz – emerytowany Dyżurny Operacyjny Portu Lotniczego Bydgoszcz, który zajął trzecie miejsce.

Szansę, by zostać zwycięzcą miał jednak każdy biegacz, który w czasie 60 minut wylądował na mecie. Trzy nagrody specjalne przygotowały Polskie Linie Lotnicze LOT. Vouchery na podniebną podróż, na kwotę 2000 zł, 1000 zł i 500 zł zostały rozlosowane pośród wszystkich uczestników „Odlotowej5”.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony