Partner serwisu

Bydgoszcz: Inauguracja lotów do Turcji i Bułgarii

Redakcja/inf. pras. 08.06.2022

Bydgoszcz: Inauguracja lotów do Turcji i Bułgarii
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Rejs do tureckiej Antalyi zainaugurował sezon lotów wakacyjnych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. W ścisłym sezonie letnim 2022 zaplanowanych zostało sześć w każdym tygodniu rejsów wakacyjnych znad Brdy. To w porównaniu z 2021 rokiem wzrost aż o 300 proc.
Riwiera Turecka to absolutne numer jeden ostatnich lat wśród pasażerów wybierających się na letni wypoczynek z Bydgoszczy. Loty do Antalyi w sezonie letnim 2022 realizowane będą pięć razy w tygodniu. Na pokładach samolotów takich linii lotniczych jak Smartwings, Pegasus Airlines, czy EnterAir polecimy do Azji Mniejszej w środy i soboty. Wycieczki dostępne są w biurach podróży Coral Travel, Itaka, TUI oraz Rainbow.

Czym zachwyca Turcja? Dobrą pogodą, pięknymi plażami, bazarami z lokalnymi produktami, ale także ruinami antycznych miast, czy Parkiem Krajobrazowym w niedalekiej miejscowości Belek, a także unikatowym wodospadem Kurunlu.

– Mieszkańcy regionu wybrali po raz kolejny wypoczynek z wylotem z Portu Lotniczego Bydgoszcz, przede wszystkim na wybrzeżach Tureckiej Riwiery. Pięć rotacji tygodniowo daje pasażerom możliwość odkrywania Turcji przez kilka, a nawet kilkanaście dni – podkreślił Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

– W tym roku do Antalyi, w ofercie touroperatorów, dołącza także bułgarskie Burgas. Uruchomione loty wakacyjne to kolejny krok w kierunku odbudowy ruchu pasażerskiego w naszym regionalnym porcie – dodał Moraczewski.

Fot. Port lotniczy Bydgoszcz.


Drugim kierunkiem, który w tym roku znajduje się w ofercie touroperatorów jest Burgas, czyli malowniczy kurort położony w południowo-wschodniej Bułgarii nad Zatoką Bułgarską Morza Czarnego. Zachwyca nie tylko pięknymi plażami, czy wyjątkową w smaku kuchnią.

Oprócz kąpieli w Morzu Czarnym, warto odwiedzić także Jezioro Atanasovsko, czyli naturalne spa położone na obrzeżach miasta. Jego słone wody zachwycają intensywnie różową barwą, a także leczniczymi wartościami, które podczas kąpieli pozytywnie wpłyną na organizm.

Loty do Burgas realizowane będą w soboty na pokładzie samolotu linii Ryanair Sun. Aktualną ofertę wypoczynku w tym popularnym kurorcie można poznać w biurach podróży Coral Travel, Rainbow oraz TUI.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony