Partner serwisu

Bulgarian Air Charter zmienia się w European Air Charter

Avgeek 09.05.2021

Bulgarian Air Charter zmienia się w European Air Charter
Fot. Jost Gruchel
Po 21 latach od założenia, linia Bulgarian Air Charter będzie kontynuować swoją działalność jako European Air Charter. Po oficjalnej zmianie nazwy spółki akcyjnej z siedzibą w Sofii w styczniu tego roku, rebranding linii rusza pełną parą.
European Air Charter dysponuje obecnie flotą 14 samolotów. Z punktualnością ponad 99 proc. na lotach do Bułgarii w 2019 i 2020 r., przewoźnik jest jedną z najbardziej punktualnych linii lotniczych w Europie. Własna obsługa techniczna grupy w Sofii działa zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa i zajmuje się konserwacją maszyn innych linii. European Air Charter współpracuje z wiodącymi europejskimi touroperatorami, m.in. jak TUI, DER Touristik/Exim, Coral Travel Poland, FTI i jest reprezentowana przez International Carrier Consult (ICC) jako generalnego agenta sprzedaży.

– Nowa nazwa jest wyraźnym zobowiązaniem wobec europejskiego rynku lotów, który obsługujemy z wielkim zaangażowaniem. European Air Charter lata do ponad 50 miejsc w Europie i na Bliskim Wschodzie – mówi Apik Garabedian, prezes European Air Charter.

Linia liczy na ożywienie turystyki


– European Air Charter był ważnym filarem na europejskim rynku lotów wakacyjnych nawet pod swoją starą marką. Linia wyróżnia się wysoką niezawodnością i elastycznością operacji i jest uznaną alternatywą w biznesie czarterowym dla touroperatorów głównie w Europie Środkowej i Wschodniej – powiedział Merlin Schmischke, dyrektor zarządzający ICC.

European Air Charter i ICC chcą teraz wspólnie rozszerzyć swoją działalność międzynarodową. Firmy przygotowują się na szybkie ożywienie w branży turystycznej w Europie. Według nich w zależności od dalszego rozwoju pandemii, w drugiej połowie roku może nawet zabraknąć miejsc u przewoźników czarterowych. Jak podkreślają władzie linii, European Air Charter dobrze przygotował się do ożywienia ruchu turystycznego, z maksymalnym bezpieczeństwem obsługi technicznej i eksploatacji, ale również z największą możliwą elastycznością w planowaniu lotów. Wznowienie lotów wakacyjnych planowane jest na początek lipca br.

European Air Charter


European Air Charter specjalizuje się w lotach wakacyjnych i czarterowych w Europie i ściśle współpracuje z touroperatorami. Firma, z siedzibą w Sofii, została założona w 2000 roku i od tego czasu jej samoloty przewożą pasażerów do ponad 17 miast w Niemczech, a także do Polski, Danii, Słowacji, Austrii, Izraela, Czech, Szwajcarii, Włoch i innych krajów europejskich. Przewoźnik oferuje także loty na żądanie do innych miejsc w Europie, Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. European Air Charter posiada obecnie flotę składającą się z 15 samolotów: sześciu airbusów A320 oraz dziewięciu mcdonnell douglas MD-82.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony