Partner serwisu

Budimex: Chcemy przygotować plac budowy CPK

Łukasz Malinowski, wsp. Roman Czubiński 08.03.2022

Budimex: Chcemy przygotować plac budowy CPK
fot. CPK
– Grupa Budimex chce uczestniczyć w budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Pierwszym krokiem będą zabiegi o kontrakt na przygotowanie placu budowy – informuje prezes zarządu firmy Artur Popko. 
– Złożyliśmy pierwszą ofertę na prekwalifikację dostępności przygotowania placu budowy – ujawnia w rozmowie z Rynkiem Lotniczym prezes Budimeksu.

Firma podkreśla, że jej kwalifikacje i bogate doświadczenie mogą okazać się przy realizacji CPK bardzo przydatne. – Uczestniczyliśmy w budowie lub rozbudowie każdego polskiego lotniska z wyjątkiem zielonogórskiego i radomskiego. Budowaliśmy zarówno płyty postojowe, pasy startowe jak i terminale – przypomina Popko.

Chodzi o postępowanie ogłoszone przez CPK na początku stycznia na przeprowadzenie przygotowawczych robót budowlanych na terenie Portu Solidarność. Celem przetargu jest wyłonienie maksymalnie ośmiu wykonawców, którym spółka CPK będzie zlecać poszczególne zadania w ramach uproszczonego trybu postępowań wykonawczych. Szacowana wartość całości zamówienia to ponad 1,7 mld zł.

Według władz grupy Budimex może także mocno zaangażować się także w inwestycje wchodzące w skład komponentu kolejowego. Może przy tym posiłkować się zasobami swojego strategicznego inwestora, spółki Ferrovial.

Według oficjalnego harmonogramu podstawowy zakres zarówno części lotniczej (lotnisko na terenie gminy Baranów), jak i kolejowej (linia dużych prędkości nr 85 Warszawa – Łódź wraz z węzłem) mają być ukończone w roku 2027. Plany spółki CPK na bieżący rok obejmują – między innymi – zakończenie badań terenowych i złożenie wniosku o decyzję środowiskową oraz wybór projektanta generalnego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony