Partner serwisu

Budapeszt nie zwalnia tempa chińskiej ekspansji

Tomasz Śniedziewski 20.01.2020

Budapeszt nie zwalnia tempa chińskiej ekspansji
fot. materiały prasowe
Stolica Węgier, wraz z otwarciem lotów do Chengdu, wzbogaciła się o szósty kierunek w Państwie Środka. Już na luty planowane jest otwarcie lotów do miasta Sanya. 
Loty do Chengdu, ponad 10-milionowego miasta, stolicy prowincji Syczuan, znanej miłośnikom pikantnej kuchni oraz pand, realizowane są przez linie lotnicze Shanghai Airlines. Jest to już trzecie miasto po Szanghaju oraz Xi’an, z którego przewoźnik oferuje bezpośrednie loty do Budapesztu.

Codziennie do Szanghaju

Dwa nowe miasta, do których dolecimy z Budapesztu na pokładach Shanghai Airlines, są przystankami w drodze do Szanghaju. Zarówno loty przez Xi’an, jak i przez Chengdu realizowane są dwa razy w tygodniu. Trzy razy w tygodniu samoloty tych linii lotniczych z Chin realizują bezpośrednie operacje z Budapesztu do Szanghaju. Oznacza to, że zaledwie sześć miesięcy po pojawieniu się przewoźnika należącego do Grupy China Eastern Airlines, stolica Węgier zyskała codzienne połączenia do głównego hubu finansowego i biznesowego Państwa Środka.

Linie Shanghai Airlines oferując obecnie 207 tys. miejsc rocznie na trasach do Budapesztu, w porównaniu z 2019 rokiem zwiększają swoje oferowanie o 230 proc.

Już wkrótce siódmy kierunek w Chinach

Xi’an i Chengdu to obecnie już piąte oraz szóste miasto w Państwie Środka, do którego dolecimy z Budapesztu. Poza tym węgierski port może pochwalić się lotami do Pekinu obsługiwanymi przez linie lotnicze Air China, do Czungcing (Chongqing) wykonywanymi przez Hainan Airlines oraz do Szanghaju, operowanymi przez Shanghai Airlines.

Do tej, już teraz imponującej kolekcji kierunków w Chinach, w lutym dołączy kolejne miasto w Państwie Środka, Sanya, położone na wyspie Hainan, zwanej „Chińskimi hawajami”. Połączenia do Sanya będą realizowały linie lotnicze Sunday Airlines, przewoźnik czarterowy z Kazachstanu, należący do SCAT Airlines. Sunday Airlines dysponują flotą pięciu samolotów, w skład której wchodzi jeden boeing 767-300 oraz cztery boeingi 757-200.

Wzrost liczby operacji lotniczych pomiędzy Węgrami i Chinami jest po myśli władz portu lotniczego w Budapeszcie.

– Takie wydarzenia jasno wskazują na nasze zaangażowanie i starania, by pielęgnować więzy z Chinami. Przekładające się na 18 proc. wzrost pasażerów r/r nowe połączenia Shanghai Airlines odgrywają ważną rolę w pozytywnym partnerstwie pomiędzy oboma krajami – powiedział dr Rolf Schnitzler, prezes portu lotniczego w Budapeszcie, podczas ceremonii inauguracji połączeń do Xi’an oraz Chengdu.

Zarządcy lotniska w Budapeszcie starają się maksymalnie skorzystać na wysypie połączeń do Państwa Środka, jednocześnie podejmując działania zmierzające do tego, by na stołecznym lotnisku Węgier goście z Chin czuli się jak w domu. Port lotniczy, wspólnie z operatorem duty free oraz travel retail, Heinemann Duty Free, wprowadzili możliwość stosowania chińskich płatności AliPay, Union Pay oraz WeChat Pay.  

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony