Partner serwisu

Brytyjczycy blokują przewoźnikom z Rosji sprzedaż intratnych slotów

Rafał Dybiński 19.05.2022

Brytyjczycy blokują przewoźnikom z Rosji sprzedaż intratnych slotów
fot. Piotr Bożyk
Wielka Brytania zapowiedziała w czwartek wprowadzenie nowych sankcji przeciwko rosyjskiemu sektorowi lotniczemu - poinformowała Agencja Reutera.
Ogłoszone restrykcje tym razem mają na celu uniemożliwienie liniom lotniczym Aerofłot, Ural Airlines i Rossija sprzedaż niewykorzystanych slotów na brytyjskich lotniskach, przede wszystkim w Londynie. 

– Zamknęliśmy już naszą przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych. Teraz upewniamy się, że nie mogą spieniężyć swoich lukratywnych slotów na naszych lotniskach – oświadczyła Liz Truss, minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii.

Rząd w Londynie oszacował, że aktualnie niewykorzystywane sloty rosyjskich przewoźników na brytyjskich lotniskach są warte 50 milionów funtów, czyli nieznacznie ponad 59 mln euro oraz niemal 62 mln dolarów.

Wcześniej informowaliśmy również o tym, że rząd Szwecji odrzucił wniosek rosyjskich linii lotniczych Aerofłot, które zabiegały o rejsy między portami Moskwa-Szeremietiewo i Sztokholm-Arlanda. – Mamy jasne i stanowcze stanowisko wobec Rosji. Nie będziemy się otwierać na ruch lotniczy z tego kraju – stwierdził Tomas Eneroth, Minister Infrastruktury Szwecji. Więcej o tym w TYM TEKŚCIE.

Wszystkie wiadomości o wojnie w Ukrainie znajdziecie w naszym specjalnym wątku: Wojna Rosja-Ukraina.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony