Partner serwisu

Bruno Even nowym prezesem Airbus Helicopters

Redakcja 20.02.2018

Bruno Even nowym prezesem Airbus Helicopters
fot. Airbus Helicopters
Airbus SE mianował Bruno Even’a prezesem Airbus Helicopters. Nowy szef obejmie stanowisko 1 kwietnia 2018 roku. Bruno Even będzie podlegał prezesowi Airbusa Tomowi Endersowi i wejdzie do komitetu wykonawczego firmy.
Even przechodzi do Airbusa z firmy Safran, gdzie był prezesem dywizji ds. napędów śmigłowcowych od 2015 roku. Zastąpi on Guillaume’a Faury, który w przyszłym tygodniu przejmie obowiązki prezesa Airbus Commercial Aircraft.

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy przyciągnąć do Airbusa doświadczonego menedżera, jakim jest Bruno Even – powiedział Tom Enders, prezes Airbusa. – Bruno piął się po kierowniczych szczeblach kariery w firmie Safran już w bardzo młodym wieku. Jego szeroka wiedza na temat branży śmigłowcowej i silna koncentracja na kliencie w połączeniu z doświadczeniem programistycznym i inżynieryjnym sprawiają, że jest idealnym następcą Guillaume’a Faury i będzie kontynuował naszą podróż w kierunku ciągłych ulepszeń w bardzo wymagającym środowisku biznesowym – dodał.

Bruno Even jest absolwentem paryskiej Ecole Polytechnique. Karierę rozpoczął we francuskim Ministerstwie Obrony w 1992 roku, gdzie był odpowiedzialny za rozwój kosmicznych komponentów dla satelity Helios II. W 1997 roku został doradcą technicznym dyrektora ds. strategicznych, bezpieczeństwa i rozbrojenia we francuskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W 1999 roku podjął pracę w firmie Safran Helicopter Engines (dawniej Turbomeca), gdzie piastował szereg stanowisk kierowniczych aż po wiceprezesa wykonawczego ds. wsparcia i usług. W latach 2013-2015 był prezesem Safran Electronics & Defense (dawniej Sagem).
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony