Partner serwisu

British Airways zrezygnowały z tanich lotów z Gatwick

Rafał Dybiński 27.09.2021

British Airways zrezygnowały z tanich lotów z Gatwick
fot. London Gatwick Airport
Linie lotnicze British Airways zamknęły rezerwacje na większość połączeń krótkodystansowych z portu Londyn-Gatwick. Wyjątkiem są dwie trasy krajowe do Glasgow i Manchesteru. Narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii zrezygnował ostatecznie z uruchomienia na stołecznym lotnisku taniej spółki zależnej.
Inaugurację krajowych rejsów do Manchesteru przesunięto natomiast z 1 października na 1 grudnia. Linie lotnicze z International Airlines Group (IAG) potwierdziły w oficjalnym komunikacie, że nie będą kontynuowały planów utworzenia taniego przewoźnika operującego na krótkich trasach z portu Londyn-Gatwick. Powodem jest brak porozumienia ze związkiem zawodowym pilotów BALPA (British Airline Pilots’ Association).

- Zawieszamy z żalem nasze planowane operacje krótkodystansowe z lotniska Gatwick z wyjątkiem niewielkiej liczby usług krajowych, które wykorzystywane są do rejsów tranzytowych na dłuższych dystansach. Poszukamy alternatyw dla slotów do lotów krótkodystansowych z Gatwick - oznajmił dziennikarzom rzecznik British Airways.

Narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii zawiesił rejsy z portu Londyn-Gatwick osiemnaście miesięcy temu, ostrzegając w maju ubiegłego roku, że loty z tego stołecznego lotniska mogą już nie zostać wznowione. Chociaż krajowa i europejska sieć połączeń została wstrzymana, to jednak wznowiono rejsy długodystansowe do Montego Bay i Kingston na Jamajce oraz na Mauritius i Antiguę.

British Airways planowały uruchomienie tanich linii lotniczych w porcie Londyn-Gatwick przed sezonem letnim 2022 i zamierzały zbazować aż siedemnaście samolotów na tym lotnisku. Odrzutowce miały obsługiwać w sumie 43 krótko- i średniodystansowe połączenia w Europie Zachodniej, do takich miejsc docelowych jak Jersey, Malaga czy Faro.

Narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 obsługiwał w 2019 roku aż 74 trasy z lotniska Londyn-Gatwick, udostępniając na pokładach swoich maszyn ponad 4,4 mln miejsc dla pasażerów. To było niemal 17 proc. oferowania stołecznego portu i prawie 20 proc. wszystkich lotów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony