Partner serwisu

British Airways zmienia prezesa. Doyle zastąpi ustępującego Cruza

Rafał Dybiński 12.10.2020

British Airways zmienia prezesa. Doyle zastąpi ustępującego Cruza
Fot. British Airways/Instagram
Alex Cruz ustąpi ze stanowiska prezesa British Airways po niespełna pięciu latach pełnienia tej funkcji - ogłosiła w poniedziałek International Airlines Group (IAG).
Nowym szefem narodowego przewoźnika Wielkiej Brytanii zostanie Sean Doyle, obecny sternik Aer Lingus. Cruz zachowa stanowisko honorowego prezesa linii lotniczych. Były szef Vueling objął stanowisko szefa British Airways w 2016 roku. Zastąpił wówczas Keitha Williamsa.

Tymczasowym następcą Cruza będzie w najbliższych tygodniach Donal Moriarty, który aktualnie związany jest z Aer Lingus, gdzie pełni rolę dyrektora ds. korporacyjnych. Pion zarządzający narodowego przewoźnika Wielkiej Brytanii wzmocni również Fernando Candela, prezes Level, który obejmie rolę dyrektora ds. transformacji.

- Przechodzimy przez najgorszy kryzys w naszej branży i jestem przekonany, że wdrożone zmiany zapewnią IAG silną pozycję. Dziękujemy Aleksowi za wszystko, co zrobił w British Airways. Niestrudzenie pracował nad jej modernizacją w latach poprzedzających obchody 100-lecia istnienia. Przeprowadził nasze linie lotnicze przez szczególnie trudny okres i doprowadził do porozumienia restrukturyzacyjnego ze zdecydowaną większością pracowników - podkreślił Luis Gallego, prezes IAG.

- Sean Doyle ma bogate doświadczenie w British Airways. Pracował dla nas przecież przez 20 lat, zanim przeniósł się do Aer Lingus, gdzie wykonał doskonałą robotę. Jestem przekonany, że będzie tak również w British Airways. Fernando Candela ma natomiast ponad 25-letnie doświadczenie w lotnictwie i był ceniony zarówno w Iberia Express, jak i Level. Będzie koordynował zmiany w całej naszej grupie, koncentrując się na przygotowaniu jej na inną przyszłość i do wykorzystania nowych możliwości - przedstawił nowych kluczowych pracowników Luis Gallego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo