Partner serwisu

British Airways zawieszają połączenia do Polski

Emilia Derewienko 19.01.2021

British Airways zawieszają połączenia do Polski
fot. Piotr Bożyk
Brytyjski narodowy przewoźnik czasowo wstrzymuje loty do naszego kraju – wynika z systemu rezerwacyjnego. Połączenia British Airways na Lotnisko Chopina powrócą w połowie lutego, natomiast do Kraków Airport – dopiero pod koniec marca.
British Airways postanowiły zawiesić loty z Londynu-Heathrow na stołeczne Lotnisko Chopina oraz do Kraków Airport. Kolejny lot na Okęcie odbędzie się dopiero 14 lutego, natomiast dopiero od marca powrócą na tej trasie połączenia w częstotliwości trzech lotów tygodniowo. Połączenie będzie natomiast obsługiwane każdego dnia od 29 marca 2021 roku.

Dużo gorzej prezentuje się sytuacja w Kraków Airport – tam brytyjski przewoźnik wyląduje dopiero 28 marca, wykonując operacje lotnicze do stolicy Małopolski codziennie.

Decyzja British Airways o tymczasowym zawieszeniu połączeń spowodowana jest prawdopodobnie niskim popytem na podróże lotnicze oraz kolejnymi restrykcjami brytyjskiego rządu. Obecnie aby dostać się na teren Wielkiej Brytanii, należy przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, co jednak nie zwalnia od obowiązku przebycia 10-dniowej izolacji.

Z kolei Polska zniosła ostatnio zakaz lotów do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Rozporządzenie o zakazie połączeń do tych państw wygasło samoistnie 13 stycznia, a rząd „nie pracuje nad kolejnymi”.

Brytyjskie linie lotnicze ostrzegały przed koniecznością cięcia harmonogramu lotów jeszcze w październiku ubiegłego roku. BA musiały wprowadzić kolejne ograniczenia swojego zimowego harmonogramu lotów po tym, jak okazało się, że w ciągu kwartału straciły 1,3 mld euro.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo