Partner serwisu

British Airways wznowią po 11 latach przerwy trasę do Azji Południowej

Rafał Dybiński 23.11.2020

British Airways wznowią po 11 latach przerwy trasę do Azji Południowej
Fot. British Airways/Instagram
Linie lotnicze British Airways wznowią bezpośrednie rejsy na międzykontynentalnej trasie Londyn – Dhaka. Do takiej informacji dotarł dziennik "The Daily Star".
Połączenie obsługujące stolice Anglii oraz Bangladeszu powróci do rozkładu jednego z największych europejskich przewoźników po 11 latach przerwy. Samolot British Airways po raz ostatni realizował rejs z Dhaki do Londynu 29 marca 2009 roku. Rezygnacja z obsługi tej trasy była podyktowana wówczas niską rentownością.

Połączenie stało się jednak wręcz lukratywne ze względu także na coraz większy ruch cargo podczas pandemii. Inna sprawa to słaba konkurencja. Jedynymi liniami lotniczymi, oferującymi rzadkie bezpośrednie rejsy z Dhaki do Londynu są aktualnie Biman Bangladesh Airlines. Loty powrotne są mniej komfortowe, bowiem na tej trasie zaplanowano międzylądowanie w Srihotto, na północnym-wschodzie kraju.

British Airways zamierza wdrożyć do obsługi azjatyckiego połączenia Boeinga 787-8. Częstotliwość lotów Dreamlinera będzie znana po formalnym zatwierdzeniu pozwolenia na realizację trasy przez rząd Bangladeszu.

B787-8 to najmniejszy z szerokokadłubowych samolotów, posiadanych przez narodowego przewoźnika Wielkiej Brytanii, który może odbyć jedenastogodzinną podróż. Maszyna ma 214 miejsc siedzących w trzech opcjach. 154 z nich są w klasie ekonomicznej, 35 w klasie biznes i 25 w ekonomicznej premium. Samolot nie jest szczególnie ciężki, ale efektywny i może z powodzeniem zaspokoić popyt zarówno cargo i pasażerski.

Strategia British Airways i Virgin Atlantic dotycząca Azji Południowej, które ostatnio uruchomiły trasy do Islamabadu i Lahore w Pakistanie, nie jest zbieżna z planami innych linii lotniczych, które znacząco zmniejszyły swoją obecność w tym regionie. Dużą szansą dla brytyjskich przewoźników są również problemy Pakistan International Airlines, które po analizie przyczyn tegorocznej katastrofy Airbusa A320, dostały zakaz obsługi połączeń na terenie Unii Europejskiej.

Dzięki nowej trasie klienci British Airways z Bangladeszu zyskają nowe możliwości przesiadki na połączenia do USA, Kanady i Europy Zachodniej. Dhaka jest bowiem porównywalnym rynkiem z indyjskim Hajdarabadem oraz wspomnianym wcześniej pakistańskim Lahore. Szczegóły nowego połączenia z Londynu do Azji Południowej będą znane w najbliższych tygodniach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony