Partner serwisu

British Airways wykorzystają latem wszystkie A380

Rafał Dybiński 06.06.2022

British Airways wykorzystają latem wszystkie A380
fot. Frankfurt Airport
Linie lotnicze British Airways reaktywują do końca bieżącego sezonu letniego wszystkich swoich dwanaście airbusów A380 - informują serwisy "Aeroin" oraz "Aviacionline".
Pięć Super Jumbo w malowaniu narodowego przewoźnika Wielkiej Brytanii obsługiwało długodystansowe połączenia już pod koniec 2021 roku. Obserwowany w bieżącym sezonie letnim wzrost popytu na podróże sprawił, że jedne z największych linii lotniczych Europy postanowiły wykorzystać wszystkich dwanaście największe samoloty pasażerskie świata na wybranych trasach międzykontynentalnych, głównie do Stanów Zjednoczonych.

Nowe kierunki z Super Jumbo

British Airways realizowały dotychczas rejsy A380 z portu Londyn-Heathrow do Bostonu, Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Miami, San Francisco i Waszyngtonu. Na sierpień planowane są także loty Super Jumbo ze stolicy Anglii do Chicago, Dallas, Johannesburga w Republice Południowej Afryki oraz do kanadyjskiego Vancouver.

Każdy czterosilnikowy i dwupokładowy gigant narodowego przewoźnika Wielkiej Brytanii może zabrać na pokład 469 pasażerów, oferując czternaście foteli w klasie pierwszej, 55 w klasie biznes, 97 w klasie ekonomicznej premium oraz 303 w ekonomicznej.

A380 idealne na możliwości Heathrow

Dlaczego British Airways potrzebują nadal A380? Ograniczone możliwości portu Londyn-Heathrow sprawiają, że idealnie pasują na trasach do węzłów komunikacyjnych o podobnie dużym zagęszczeniu, takich właśnie jak Dubaj, Miami czy Los Angeles, gdzie dwa loty mniejszymi samolotami można zastąpić jednym rejsem.

British Airways w przeciwieństwie do Air France, Etihad Airways, Lufthansy, Malaysia Airlines, Qatar Airways czy Thai Airways, nigdy nie rozważały nawet wycofania z floty A380. Regularne rejsy pasażerskie Super Jumbo realizują najwięcej aktualnie Emirates, które oferują niemal 3000 takich lotów miesięcznie z wykorzystaniem ponad połowy ze 118 samolotów europejskiego producenta.

Ponadto Singapore Airlines latają czterosilnikowymi gigantami do Frankfurtu nad Menem, Londynu, Nowego Jorku i Sydney, a planują jeszcze do Mumbaju, New Delhi, Pekinu i Szanghaju. Australijskie Qantas oferują z kolei rejsy A380 do Londynu, Los Angeles i Singapuru, China Southern Airlines do Amsterdamu, Los Angeles i Sydney, a Korean Air do Hongkongu i Nowego Jorku. Reaktywację Super Jumbo zapowiedziały również japońskie All Nippon Airways oraz południowokoreańskie Asiana Airlines.

Zapraszamy także do zapoznania się z naszym obszernym raportem na ten temat: "A380: Tak Airbus chciał zawojować świat".
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony