Partner serwisu

British Airways uruchomią nowe trasy na Jersey i Gibraltar

Rafał Dybiński 12.04.2021

British Airways uruchomią nowe trasy na Jersey i Gibraltar
Fot. British Airways
British Airways uruchomią od 25 czerwca dwie nowe trasy z portu Londyn-City. Podróżni ze stolicy Anglii będą mogli polecieć w najbliższym sezonie letnim do Gibraltaru i na Jersey.
Rejsy będą realizowane embraerami E190, dwa razy w tygodniu, a konkretnie w każdy poniedziałek i piątek. Ceny biletów rozpoczynają się od 42 funtów w przypadku lotów na Jersey i od 43 funtów w przypadku podróży na południe Półwyspu Iberyjskiego. Klienci narodowego przewoźnika Wielkiej Brytanii mogą zmieniać daty rezerwacji bez dodatkowych opłat na wybrane rejsy do końca kwietnia 2022 roku.

Lot BA3283 wyleci z Londynu o godz. 9:45 i dotrze na Jersey o godz. 10:50. Rejs powrotny BA3284 wystartuje o godz. 11:25. Lądowanie w stolicy Anglii zaplanowano na godz. 12:30. Z kolei lot BA3289 odleci z Londynu o godz. 13:15 i dotrze na Gibraltar o godz. 17:10 lokalnego czasu. Rejs powrotny BA3290 wystartuje z południa Półwyspu Iberyjskiego o godz. 17:55 i doleci do stolicy Anglii o godz. 19:50.

- Wspaniale jest móc uruchomić te dwie nowe trasy. Klienci prosili nas już od dłuższego czasu o loty na Jersey i Gibraltar. Nasi podróżni będą mogli teraz odwiedzić rodziny, krewnych czy przyjaciół lub polecieć na wakacje, korzystając z niezwykle dogodnie położonego Londyn City Airport - podkreślił Tom Stoddart, dyrektor zarządzający British Airways CityFlyer, która obsłuży nowe połączenia.

- To dla nas doskonała wiadomość. Sezonowe połączenie z London City Airport, obsługiwane przez BA CityFlyer, przyniesie kolejnego operatora na Gibraltar. Nowa usługa będzie uzupełnieniem rejsów BA z portu Londyn-Heathrow, a lokalna społeczność biznesowa przyjmie z pewnością z zadowoleniem połączenie ze stołeczną dzielnicą finansową. Nasza branża turystyczna i hotelarska może również spodziewać się klientów z rejonu City i wschodniego Londynu - zaznaczył Hon Vijay Daryanani, brytyjski minister ds. biznesu, turystyki i transportu na Gibraltarze.

- Cieszymy się, że nasza wyspa zyska ponownie loty do Londyn City Airport i nie możemy się doczekać współpracy z BA CityFlyer. Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest komunikacja z sercem finansowym stolicy. Pragniemy wszyscy mieć łatwy dostęp do centrum Londynu - dodał Matt Thomas, prezes Ports of Jersey Group.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony