Partner serwisu

British Airways połączą Wrocław i Gdańsk z Londynem!

Rafał Dybiński 27.04.2021

British Airways połączą Wrocław i Gdańsk z Londynem!
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze British Airways uruchomią latem rejsy z portu Londyn-Heathrow do Wrocławia i Gdańska – poinformowano w oficjalnym komunikacie jednego z największych przewoźników powietrznych Europy.
Loty ze stolicy Anglii na Dolny Śląsk zaplanowano od 1 lipca i będą realizowane dwa razy w tygodniu, a konkretnie w czwartki oraz niedziele. Rejsy obsłuży airbus A320. Wylot z Londynu zaplanowano na godz. 7:35 lokalnego czasu. Lądowanie we Wrocławiu przewidziano na godz. 10:45. Rejs powrotny odleci ze stolicy Dolnego Śląska o godz. 11:35. Lądowanie w stolicy Anglii zaplanowano na godz. 12:45 lokalnego czasu.  

Loty z Londynu do Gdańska zaplanowano natomiast od 2 lipca i będą realizowane trzy razy w tygodniu, a konkretnie w środy, piątki oraz niedziele. Rejsy również obsłuży samolot A320. Wylot z Londynu zaplanowano na godz. 16:25 lokalnego czasu. Lądowanie w Trójmieście przewidziano na godz. 19:10. Rejs powrotny odleci znad Bałtyku o godz. 20:15. Lądowanie w stolicy Anglii zaplanowano na godz. 21:30 lokalnego czasu.  

Oprócz Wrocławia i Gdańska na liście nowych destynacji pojawiły się również Ryga i Kluż-Napoka. Rejsy do stolicy Łotwy i miasta na północy Rumunii będą realizowane trzy razy w tygodniu, począwszy od 2 lipca. 


Latem z Wrocławia nowe połączenia uruchomią również czeskie Smartwings, irlandzki Ryanair, a także Polskie Linie Lotnicze LOT. Narodowy przewoźnik znad Wisły zaoferuje podróżnym z Dolnego Śląska trasy do Barcelony i na grecką wyspę Kos. – Wszyscy jesteśmy spragnieni wakacji, więc każda dodatkowa możliwość jest bardziej niż mile widziana – podkreślił Cezary Pacamaj, wiceprezes Wrocław Airport. 

– Pojawienie się British Airways w Gdańsku to bardzo duży sukces. Cieszymy się z obecności tego największego brytyjskiego towarzystwa lotniczego, jednego z największych w świecie. Uruchomienie regularnych
lotów na londyńskie lotnisko Heathrow, ogromny hub przesiadkowy, to szansa dla naszych pasażerów na wiele lotów międzynarodowych i międzykontynentalnych. Liczymy także na to, że brytyjscy turyści teraz jeszcze chętniej będą odwiedzać Gdańsk i Pomorze. To także wydarzenie ważne dla branży morskiej, która wysyła swoich pracowników do portów na całym świecie. To ponadto szansa na rozwój kontaktów biznesowych w wielu innych sektorach – nie krył radości Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

– Wspaniale jest uruchamiać nowe trasy, słuchając naszych klientów i oceniając, dokąd chcą podróżować. Wiemy, że ten nowy kierunek będzie popularny wśród osób odwiedzających przyjaciół i krewnych. To połączenie zaoferuje także wspaniałe wycieczki do Gdańska w bardzo dobrym czasie, bo odloty będą tuż przed weekendem, a powroty w niedzielę – podsumował Neil Chernoff, dyrektor ds. siatki połączeń i sojuszy w British Airways. Przewoźnik z Wysp wraca do Trójmiasta po 20 latach, bowiem od kwietnia 1998 do października 2001 roku latał do Londynu, ale na lotnisko Gatwick.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony