Partner serwisu

British Airways pierwszym zagranicznym przewoźnikiem na lotnisku Pekin-Daxing

Emilia Derewienko 10.07.2019

British Airways pierwszym zagranicznym przewoźnikiem na lotnisku Pekin-Daxing
fot. Luis Argerich CC BY 2.0
Od 27 października tego roku brytyjskie linie lotnicze British Airways przekierują wszystkie swoje loty z Londynu-Heathrow do Pekinu na nowo otwarte lotnisko Daxing. Tym samym przewoźnik o jeden dzień „wyprzedzi” Polskie Linie Lotnicze LOT, które w nowoczesnym porcie lotniczym pojawią się 28 października.
British Airways to pierwsze międzynarodowe linie lotnicze, które przeniesie wszystkie loty na nowe lotnisko Pekin-Daxing. Zmiana została już potwierdzona przez linie lotnicze i port lotniczy Daxing poprzez oficjalne konto WeChat. Obecnie brytyjski narodowy przewoźnik oferuje połączenia do Pekinu wyłącznie z londyńskiego lotniska Heathrow.

Posty WeChat autorstwa British Airways i pekińskiego lotniska Daxing również wspominają, że posunięcie to pomoże British Airways rozszerzyć swoją sieć połączeń dzięki umowie code-share z China Southern Airlines, które również etapami przełączą część swoich operacji na nowe lotnisko po otwarciu obiektu we wrześniu.

W styczniu tego roku obie linie lotnicze podpisały bowiem Memorandum of Understanding, w celu rozszerzenia sieci połączeń code-share i wprowadzenia wzajemnych korzyści dla osób często podróżujących. Firma Business Traveller wcześniej informowała, że chiński przewoźnik również przygląda się nowej trasie Pekin-Daxing – Londyn.

British Airways oferuje codzienne połączenia do Pekinu samolotem Boeing 777-300 w sezonie letnim, a Boeingiem 787-9 Dreamliner w sezonie zimowym. Oba samoloty są wyposażone w cztery klasy: pierwszą, biznesową (Club World), premium economy (World Traveler Plus) i ekonomiczną (World Traveler).

Na lotnisko Daxing od 28 października zacznie także latać polski narodowy przewoźnik. LOT będzie tam latał cztery razy w tygodniu, jednocześnie utrzymując w ofercie dotychczasowe trzy połączenia na Beijing Capital Airport (PEK). Loty bezpośrednie z Helsinek na Daxing rozpoczynają również linie lotnicze Finnair.

Nowo otwarte lotnisko znajduje się około 50 km od centrum Pekinu. Pasażerowie będą mogli dostać się czterema nowymi drogami ekspresowymi, dwoma powstałymi liniami metra i liniami kolei dużych prędkości. Podróżni wyruszający z dworca kolejowego Pekin Zachodni będą mogli dotrzeć na nowe lotnisko w mniej niż 20 minut.

Z postów WeChat wynika również, że w dzielnicy biznesowej Lize w Pekinie zostanie otwarty także terminal miejski – jedyny w Chinach, umożliwiający pasażerom, podróżującym liniami międzynarodowymi nadanie bagażu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony