Partner serwisu

British Airways odkładają wznowienie lotów do Buenos Aires przez Sao Paulo

Rafał Dybiński 27.08.2021

British Airways odkładają wznowienie lotów do Buenos Aires przez Sao Paulo
Fot. British Airways/Instagram
Linie lotnicze British Airways odkładają wznowienie rejsów do Buenos Aires z międzylądowaniem w Sao Paulo. Narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii po raz ostatni obsługiwał dwie najważniejsze destynacje w Ameryce Południowej w marcu 2020 roku. 
British Airways aktualnie realizują tylko rejsy cargo do Sao Paulo i Rio de Janeiro z portu Londyn-Heathrow. Dopiero na 31 października przesunięto nową wstępną datę wznowienia pasażerskich lotów do największych miast Brazylii oraz Argentyny.

Połączenie obsłuży airbus A350-1000. Odrzutowiec może zabrać na pokład 331 pasażerów. Obecnie tymi samolotami obsługują trasy z Doha do Buenos Aires i Sao Paulo linie lotnicze Qatar Airways.

Narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii zamierza codziennie latać do dwóch kluczowych destynacji Ameryki Południowej. Wylot z Londynu (rejs BA 247) zaplanowano na godz. 21:10. Lądowanie w Sao Paulo przewidziano na godz. 6:00 lokalnego czasu następnego dnia. Po 70 minut postoju A350-1000 odleci do Buenos Aires. Lądowanie w stolicy Argentyny ustalono na godz. 10:05 lokalnego czasu.

Rejs powrotny (BA 246) wystartuje o godz. 12:15. Przylot do Sao Paulo oszacowano na godz. 14:55. Wylot z największego miasta Brazylii wyznaczono na godz. 16:00. Lądowanie w Londynie przewidziano na godz. 6:35 następnego dnia. Zaprezentowany harmonogram połączenia może oczywiście jeszcze ulec zmianie w zależności od popytu, ale przede wszystkim od panującej w Argentynie i Brazylii sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i nałożonych ograniczeń. Przed wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 jedne z największych linii lotniczych Europy, oprócz Buenos Aires i Sao Paulo, obsługiwały również rejsy pasażerskie do Rio de Janeiro i Santiago de Chile. Wszystkie zostały zawieszone wiosną ubiegłego roku.  
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony