Partner serwisu

BOŚ: Zwiększenie poziomu finansowania PLL LOT do kwoty 220 mln zł

Rafał Dybiński 08.10.2020

BOŚ: Zwiększenie poziomu finansowania PLL LOT do kwoty 220 mln zł
fot. Kraków Aiport
Bank Ochrony Środowiska poinformował w oficjalnym komunikacie o podpisaniu z PLL LOT aneks do umowy kredytowej, zwiększający dostępny poziom finansowania do łącznej kwoty 220 mln zł. Zawarty aneks przewiduje skrócenie okresu finansowania do 31 grudnia bieżącego roku. 
Udzielony kredyt jest przeznaczony na finansowanie bieżących potrzeb, powstałych w związku z wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 i sytuacją finansową, w jakiej znalazły się PLL LOT w wyniku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak przedstawiono w komunikacie zabezpieczeniem wyżej wymienionego kredytu, oprócz standardowego pakietu zabezpieczeń stosowanego w banku, jest kaucja środków pieniężnych w złotych ustanowiona przez podmiot trzeci w trybie art. 102 prawa bankowego do wysokości 90 proc. kwoty kredytu. Oprocentowanie kredytu obrotowego oparte jest na stawce WIBOR, powiększonej o marżę banku. Warunki cenowe kredytu nie odbiegają od warunków rynkowych dla tego typu transakcji. Uruchomienie finansowania uwarunkowane jest spełnieniem przez kredytobiorcę warunków wykorzystania.

PLL LOT poinformowały wcześniej Rynek Lotniczy, że będą wykonywały bezpośrednie połączenia z Budapesztu do Wrocławia i Seulu, a rejsy do Warszawy będą obsługiwane z częstotliwością do dwóch operacji dziennie. Tym samym pasażerowie z Węgier będą mieli zapewnione dogodne przesiadki na ok. 60 połączeń narodowego przewoźnika, realizowanych zimą z Lotniska Chopina. – Sytuacja pandemiczna wymaga od nas dostosowania skali działalności i planów rozwoju do niższego niż zakładano popytu na podróże lotnicze w nadchodzącym sezonie zimowym. Dotyczy to zarówno siatki połączeń z Budapesztu, jak i z warszawskiego lotniska Chopina – podkreślił Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony