Partner serwisu

Bombardier rozpoczął montaż pojazdów dla portu w Hongkongu

Rafał Dybiński 13.01.2021

Bombardier rozpoczął montaż pojazdów dla portu w Hongkongu
Fot. Hongkong Airport
Bombardier rozpoczął montaż pierwszego pojazdu do zautomatyzowanego transportu osób na potrzeby międzynarodowego lotniska w Hongkongu. System Innovia APM działa już w Chinach w porcie Pekin-Daxing, a uruchomienie następnych planowane jest wkrótce także w Shenzhen i Chengdu.
Tym razem Bombardier dostarczy pojazdy dla powstającego odcinka o długości 2,6 km, który połączy Terminal 2 z trzecią halą pasażerską, budowaną do obsługi trzeciego pasa startowego na lotnisku w Hongkongu.

Zakres umowy obejmował projekt i dostawę sprzętu, w tym pojazdy, sygnalizację, zasilanie trakcyjne, zwrotnice torów, zasłony peronowe czy wyposażenie zajezdni, a także budowę pasażów dla podróżnych i instalację wszystkich urządzeń elektromechanicznych wraz z integracją systemu. Fazę projektową inwestycji zakończono w listopadzie ubiegłego roku. Zgodnie z harmonogramem przebiegają również prace przy pasażach dla podróżnych.

– Jak zawsze jesteśmy zdeterminowani, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Nadal ciężko pracujemy, aby dostarczać najnowocześniejsze produkty o wysokiej jakości, w ramach budżetu i na czas, pomimo wyzwań stawianych przez COVID-19. Serdecznie dziękujemy władzom lotniska w Hongkongu za zaufanie i wsparcie – powiedział Jianwei Zhang, prezes Bombardier Transportation China.

Budowa trzeciego pasa startowego lotniska w Hongkongu to przedsięwzięcie infrastrukturalne, które wesprze długoterminowy rozwój gospodarczy największego ośrodka Delty Rzeki Perłowej, jak również branży lotniczej. Po ukończeniu wszystkich towarzyszących inwestycji projektów, w tym trzeciej linii zautomatyzowanego transportu osób, jeden z najważniejszych portów południowych Chin będzie mógł obsłużyć 30 mln dodatkowych pasażerów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony