Partner serwisu

Bombardier Q400 PLL LOT połączy znów Gdańsk i Lublin

Rafał Dybiński 27.10.2021

Bombardier Q400 PLL LOT połączy znów Gdańsk i Lublin
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą od soboty 13 listopada krajowe rejsy między Gdańskiem i Lublinem. Trasa przynajmniej na początku będzie obsługiwana w minimalnym wymiarze.
"Na ten moment loty zaplanowane są do końca sezonu zimowego z częstotliwością jednego lotu w tygodniu. Decyzję o ewentualnym wydłużeniu oferowania połączenia będziemy podejmować w późniejszym okresie, biorąc pod uwagę przede wszystkim popyt na takie połączenie. W przypadku zwiększonego popytu, jak najbardziej będziemy rozważać zaplanowanie na tej trasie większych samolotów" – poinformowało Rynek Lotniczy biuro prasowe narodowego przewoźnika.

Rejsy między Gdańskiem i Lublinem były realizowane już w tym roku od 19 czerwca do 11 września. To był wówczas powrót lotów między tymi miastami po sześciu latach przerwy. Trasa była obsługiwana dwa razy w tygodniu.

Od 13 listopada podróżni znów będą mogli przemieścić się z Trójmiasta nad Bystrzycę i w drugą stronę. Bombardier Q400 narodowego przewoźnika połączy bezpośrednim rejsem Gdańsk i Lublin w każdą sobotę. Turbośmigłowe maszyny PLL LOT zabierają na pokład 78 osób.

Wylot znad Bystrzycy zaplanowano na godz. 8:50. Po 75 minutach rejsu samolot wyląduje o godz. 10:05 w trójmiejskim porcie im. Lecha Wałęsy. Rejs powrotny wystartuje o godz. 10:55 i dotrze do Lublina o godz. 12:05. Taki rozkład zaplanowano do 26 marca 2022 roku. Ilu pasażerów skorzysta z takiej opcji?
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony