Partner serwisu

Bombardier Global 7500 z rekordem przelotu

Piotr Bożyk 06.03.2019

arrow
arrow
Bombardier Global 7500 z rekordem przelotu
fot. Bombardier Aerospace
Bombardier Global 7500 z rekordem przelotu
Bombardier Global 7500 z rekordem przelotu
Bombardier Global 7500 z rekordem przelotu
Bombardier poinformował w poniedziałek (4 marca), że jego Global 7500 po raz kolejny udowodnił swoją zdolność do pokonania dalekiego dystansu, wykonując najdłuższy lot samolotu biznesowego w historii lotnictwa o długości 15098 kilometrów (8152 mil morskich).
Wielokrotnie nagradzany odrzutowiec biznesowy odleciał z singapurskiego lotniska Changi o godzinie 7:12 czasu lokalnego i wylądował po 16 godzinach na międzynarodowym lotnisku w Tucson o 8:19 czasu lokalnego, wykonując rekordowy lot dla wspomnianej pary miast. Po wykonanym rejsie na pokładzie maszyny pozostało jeszcze około 1,9 tony paliwa, która wystarczyłyby na nieco ponad godzinę lotu.

– Bombardier Global 7500 został zbudowany, aby pobić wszystkie możliwe rekordy wśród samolotów biznesowych. Osiągnął najdłuższy lot w branży lotnictwa biznesowego po zaledwie dwóch miesiącach eksploatacji. Udowodniliśmy, że ma on niezrównane możliwości dalekiego zasięgu i dużych prędkości, ale także zdolność do bezpiecznego bicia rekordów przy zachowaniu zdrowych rezerw paliwa, po raz kolejny potwierdzając niezrównaną wydajność dla naszych klientów – powiedział David Coleal, prezes Bombardier Business Aircraft.

Międzykontynentalny business jet

Podczas ubiegłorocznego programu testowego Global 7500 udowodnił, że dysponuje większym zasięgiem niż jakikolwiek inny samolot korporacyjny, poprawiając deklarowany przez producenta zasięg o 300 nm, do poziomu 7,7 tys. nm (prawie 14,3 tys. km). Oznacza to, że przy odpowiednich warunkach maszyna będzie w stanie wykonywać ultra długie trasy non stop, np pomiędzy Nowym Jorkiem a Hongkongiem lub pomiędzy Singapurem a San Francisco. Samolot uzyskał też lepsze niż deklarowane osiągi przy starcie i lądowaniu, przez co będzie mógł wykonywać operacje z bardziej wymagających lotnisk, takich jak Chicago Executive, również przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Podkreśleniem starań Bombardiera, by stworzyć najbardziej wyjątkowy samolot korporacyjny, było nagrodzenie samolotu Global 7500 prestiżową nagrodą 2018 Red Dot Award for Product Design, najwyższym wyróżnieniem na świecie w dziedzinie projektowania i innowacyjności.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony