Partner serwisu

Bombardier dostarczył 50. odrzutowca biznesowego Global 7500

Rafał Dybiński 03.04.2021

Bombardier dostarczył 50. odrzutowca biznesowego Global 7500
fot. Bombardier
Kanadyjski Bombardier poinformował o dostarczeniu 50. odrzutowca biznesowego Global 7500. Liczba zamówień na samoloty tej wersji systematycznie się zwiększa, co świadczy o dużym zainteresowaniu na rynku.
Bombardier tylko w 2020 roku dostarczył 35 odrzutowców biznesowych Global 7500. Rekordowy był zwłaszcza czwarty kwartał, kiedy to klienci odebrali szesnaście nowych samolotów tej wersji.

Global 7500 to pierwszy odrzutowiec biznesowy, który spełnia założenia Environmental Product Declaration (EPD). – Ten samolot jest bezkonkurencyjny na rynku. Zapewnia niezrównane połączenie szybkości, zasięgu, komfortu i niezawodności, dzięki czemu jest zarówno flagowym w branży, jak i kluczowym motorem naszej strategii rozwoju – podkreślił Eric Martel, prezes Bombardiera.

– Pragnę docenić i podziękować wielu naszym utalentowanym pracownikom, którzy wspierali w przeszłości rozwój i wdrożenie tego samolotu, a także tym, którzy obecnie pracują nad programem i wspierają naszych klientów w terenie. Światowej klasy jakość wykonania i technologia, którą można znaleźć w naszym samolocie, nadal napędzają duży popyt i uznanie w całej branży – nie krył dumy Martel.

Odrzutowiec biznesowy Global 7500 pojawił się na rynku pod koniec 2018 roku. Klienci cenią go przede wszystkim za osiągi oraz komfort lotu. Na jego pokładzie, gdzie wydzielono strefę odpoczynku dla załogi, może podróżować ośmiu pasażerów, którzy mogą przemieścić się bez międzylądowania z Nowego Jorku do Hongkongu czy z Singapuru do San Francisco.

Wskaźnik niezawodności eksploatacyjnej maszyny wynosi aktualnie 99,7 proc. Samolot potrafił bez międzylądowania pokonać nawet trasę Sydney – Detroit. Oba miasta dzieli aż 15 248 km, czyli blisko 1000 więcej niż fabryczny zasięg maszyny, ustalony na 14 260 km. Już w pierwszym roku eksploatacji uzyskał prestiżowe wyróżnienia Aviation Week Grand Laureate Award, Robb Report Best of the Best Business Jet of the Year Award i Red Dot Award for Product Design.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony