Partner serwisu

Boeingi 767 Austrian Airlines posłużą jako części zamienne i frachtowce

Emilia Derewienko 05.01.2021

Boeingi 767 Austrian Airlines posłużą jako części zamienne i frachtowce
fot. Roland Nussbaumer
Za kilka tygodni spółka zależna Lufthansy rozpocznie wycofywanie ze swojej floty Boeingów 767. Samoloty Austrian Airlines czekają jednak różne losy, o czym dowiedział się portal Aerotelegraph.
Dni sześciu szerokokadłubowych Boeingów 767 w Austrian Airlines są już niestety policzone. W tym roku trzy egzemplarze opuszczą flotę linii lotniczej. Ale i pozostałe trzy maszyny nie będą latać już tylko w barwach przewoźnika.

Pierwszy z tych samolotów dalekiego zasięgu (prawdopodobnie prawie 30-letni Boeing 767 o rejestracji OE-LAT) ma wyruszyć z Wiednia w kierunku Arizony pod koniec lutego lub na początku marca. W Stanach Zjednoczonych nie będzie jednak czekać na swój pierwszy lot w barwach nowego właściciela. Zamiast tego, maszyna posłuży jako dystrybutor części zamiennych.

Nieznacznie młodsze siostrzane maszyny OE-LAW i OE-LAX opuszczą flotę Austrian Airlines wiosną i jesienią 2021 roku. Według doniesień, oba samoloty mogą rozpocząć drugie życie jako frachtowce. W konfiguracji cargo Boeing 767 jest nadal popularny na całym świecie. Polegają na nim nie tylko giganci z branży, tacy jak Fedex Express (ponad 90 egzemplarzy) czy UPS (ponad 70 samlotów) – także Amazon Air, który posiada ponad 40 sztuk tych maszyn, operuje na dwusilnikowym odrzutowcu poprzez swoich podwykonawców.

Austrian Airlines powściągliwie komentują doniesienia. – Obecnie finalizujemy nasze plany wycofywania samolotów i spodziewamy się, że wszystko będzie gotowe w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jak tylko zostaną ustalone szczegóły, przekażemy je do wiadomości – oznajmiła rzeczniczka linii lotniczej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony