Partner serwisu

Boeingi 737 MAX wkrótce rozpoczną testy w locie

Emilia Derewienko 27.08.2020

Boeingi 737 MAX wkrótce rozpoczną testy w locie
Fot. Boeing
Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA) współpracuje z amerykańską Federalną Administracją Lotniczą (FAA) i Boeingiem, aby jak najszybciej przywrócić uziemione Boeingi 737 MAX do eksploatacji. Zaplanowano już testy w locie tego modelu.
EASA ocenia, że program naprawy modelu B737 MAX jest zaawansowany do tego stopnia, że można przejść do testów w powietrzu. To wstępny warunek do zatwierdzenia nowego projektu samolotu przez europejską agencję. Uruchomienie procesu tekstowego znacznie utrudniła pandemia COVID-19 i ograniczenia podróży między Europą a Stanami Zjednoczonymi.

Udało się jednak uzgodnić, że testy w locie będą odbywać się w kanadyjskim Vancouver, w tygodniu rozpoczynającym się 7 września 2020 roku. Wcześniej rozpoczną się testy symulatora lotów w Londynie-Gatwick. W połowie września zbierze się tam również Wspólna Rada ds. Oceny Operacji (ang. The Joint Operations Evaluation Board – JOEB).

Wąskokadłubowy samolot Boeing 737 MAX został uziemiony na całym świecie w marcu 2019 roku po dwóch katastrofach tego modelu, w których łącznie zginęło 350 osób. Ustalono, że maszyna posiadała błąd podsystemu MCAS, który miał chronić samolot przed przeciągnięciem i automatycznie przywracać stery do właściwego poziomu. W rzeczywistości system okazał się inwazyjny, co sprawiło, że piloci nie potrafili zapanować nad samolotem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony