Partner serwisu

Boeingi 737 MAX mogą znów latać nad Malezją

Rafał Dybiński 03.09.2021

Boeingi 737 MAX mogą znów latać nad Malezją
fot. Boeing Media
Urząd Lotnictwa Cywilnego Malezji (CAAM) zezwolił ponownie na loty boeingami 737 MAX - poinformował "Financial Post".
Zakaz wykonywania rejsów pasażerskich odrzutowcami amerykańskiego producenta trwał ponad dwa lata w kraju z Azji Południowo-Wschodniej. Boeingi 737 MAX nie mogły latać nad Malezją od marca 2019 roku. Powodem były katastrofy samolotów należących do Lion Air i Ethiopian Airlines.

CAAM w opublikowanej pod koniec bieżącego tygodnia dyrektywie bezpieczeństwa oświadczył, że eksploatacja odrzutowców znów jest dozwolona po wypełnieniu przez Boeinga niezbędnych korekt i wymogów, zaproponowanych wcześniej przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA).

Największym beneficjentem postanowienia malezyjskiego regulatora wydają się Malaysia Airlines. Narodowy przewoźnik z kraju w Azji Południowo-Wschodniej nie kierował się decyzjami wielu innych linii lotniczych na świecie i leasingodawców, którzy anulowali po katastrofach zamówienia na samoloty amerykańskiego producenta.

Malaysia Airlines odroczyły jedynie na kilka lat odbiory 25 odrzutowców. Pierwsze z zamówionych boeingów 737 MAX mają dołączyć do foty narodowego przewoźnika Malezji w 2024 roku.

Na powrót odrzutowców na niebo zezwoliło już w sumie 176 krajów. Na początku bieżącego tygodnia stosowną dyrektywę wydała również indyjska DGCA. Jedynym dużym państwem, który wciąż zwleka z podjęciem takiej decyzji, pozostają Chiny.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony