Partner serwisu

Boeingi 737 MAX mogą wrócić do latania już od 18 listopada!

Rafał Dybiński 10.11.2020

Boeingi 737 MAX mogą wrócić do latania już od 18 listopada!
fot. Piotr Bożyk
Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) jest na końcowym etapie przeglądu proponowanych zmian w Boeingu 737 MAX i spodziewa się zakończyć proces ponownej certyfikacji samolotu w najbliższych dniach - dowiedziała się Agencja Reutera.
Według trzech różnych źródeł, dobrze poinformowanych w tej sprawie, FAA ma zatwierdzić cofnięcie nakazu uziemienia maszyny już 18 listopada.  - Ten proces zostanie zakończony w najbliższych dniach, gdy agencja upewni się, że Boeing rozwiązał wszystkie kwestie bezpieczeństwa - podkreślił Steve Dickson z FAA dla Agencji Reutera.

Boeing 737 MAX jest uziemiony od marca 2019 roku po dwóch katastrofach samolotów Ethiopian Airlines i Lion Air, w których zginęło w sumie 346 osób.

American Airlines poinformowały w połowie października o planach przywrócenia odrzutowców do obsługi lotów pasażerskich pod koniec bieżącego roku. Boeingi 737 MAX jednego z trzech największych przewoźników powietrznych Stanów Zjednoczonych zrealizują codzienne loty między Miami a Nowym Jorkiem, zaplanowane od 29 grudnia do 4 stycznia.

Zmodyfikowanym odrzutowcem zamierzają obsługiwać swoje rejsy w sezonie zimowym również tanie linie lotnicze Ryanair oraz Enter Air, a także PLL LOT. Harmonogramu powrotu maszyny nie ustalono natomiast w Chinach, które stawiają swoje warunki producentowi z Chicago.

FAA opublikowała na początku ubiegłego miesiąca projekt raportu w sprawie zmienionych procedur szkoleniowych dla załóg 737 MAX, który był otwarty do publicznego komentowania do 2 listopada. Pozytywne opinie na temat zmodernizowanego samolotu wydała również europejska EASA.

Boeing 737 jest najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się odrzutowcem pasażerskim na świecie. Od początku produkcji rodzina B737 może poszczycić się zamówieniami na ponad 15 tys. samolotów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony