Partner serwisu

Boeingi 737 MAX kanadyjskich WestJet dolecą do Szkocji

Rafał Dybiński 05.09.2021

Boeingi 737 MAX kanadyjskich WestJet dolecą do Szkocji
fot. West Jet/Instagram
Linie lotnicze WestJet uruchomią wiosną przyszłego roku rejsy z Kanady do Szkocji - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Tani przewoźnik z Calgary zaoferował podróżnym transatlantyckie loty między Toronto a Glasgow i Edynburgiem. Inaugurację trasy ze stolicy prowincji Ontario do największego miasta Szkocji zaplanowano na 20 maja 2022 roku. Rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu.

Wcześniej w tej samej częstotliwości funkcjonowały długodystansowe loty WestJet między Halifax i Glasgow. Linie lotnicze z Kanady na początku czerwca przyszłego roku uruchomią również rejsy do Edynburga. Rejsy z Toronto do historycznej stolicy Szkocji będą natomiast realizowane trzy razy w tygodniu.

Nowe trasy z Ameryki Północnej do Wielkiej Brytanii obsłużą boeingi 737 MAX 8. Odrzutowce przewoźnika z Calgary o zasięgu ponad 6,5 tys. km mogą zabrać na pokład 174 pasażerów w klasie premium i ekonomicznej.

- Nie mogło w naszej ofercie zabraknąć atrakcyjnych turystycznie i biznesowo miejsc docelowych. Takimi kierunkami są właśnie Glasgow i Edynburg - podkreślił John Weatherill, wiceprezes wykonawczy i dyrektor handlowy WestJet. - Nasi klienci znów będą mogli polecieć za ocean w przyszłym roku, kupując bilety w niskich cenach. Dodanie do rozkładu rejsów dwóch miast w Szkocji potwierdza, że odzyskujemy i stopniowo budujemy międzynarodową siatkę połączeń - podsumował Weatherill.

Wcześniej tani przewoźnik w ramach współpracy z KLM Royal Dutch Airlines uruchomił bezpośrednie połączenie między Amsterdamem i Calgary. Transatlantyckie rejsy obsługuje Boeing 787 Dreamliner. Trasa do Holandii jest aktualnie realizowana dwa razy w tygodniu, ale już od 9 września częstotliwość lotów wzrośnie do trzech w tygodniu. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony