Partner serwisu

Boeing przenosi częściowo produkcję B737 do Indii

Emilia Derewienko 08.02.2021

Boeing przenosi częściowo produkcję B737 do Indii
fot. Tata Boeing Aerospace
Amerykański producent przeniesie część produkcji wąskokadłubowego modelu Boeing 737 do Indii, w pobliżu miasta Hajdarabad. Będą tam wytwarzane konstrukcje pionowych stateczników dla tych odrzutowców.
W mieście Hajdarabad w środkowych Indiach w stanie Telangana linię montażową uruchomi Tata Boeing Aerospace. To spółka joint venture indyjskiej firmy Tata Advanced Systems (TASL) i Boeinga, która produkuje już konstrukcje aerodynamiczne dla śmigłowca AH-64.

Boeing zauważa, że pionowy statecznik to złożona konstrukcja, a nowa linia montażowa będzie wykorzystywała w dużym stopniu robotykę i automatyzację. – Rozszerzenie naszych możliwości produkcyjnych konstrukcji lotniczych o nową linię produkcyjną do dostarczania części do B737 to kolejny punkt zwrotny w naszej współpracy z Boeingiem – mówi dyrektor wykonawczy TASL, Sukaran Singh.

Otwarcie linii montażowej w Indiach stanowi ważny kamień milowy dla ponad pięcioletniej spółki TASL, stworzy także dodatkowe możliwości zatrudnienia. Najnowocześniejszy zakład Tata Boeing Aerospace w Adibatla, niedaleko Hajdarabadu rozciąga się na powierzchni 14 tys. m kw. Linia produkcyjna ma być kolejnym świadectwem zaangażowania TASL w usamodzielnienie Indii w produkcji obronności i lotnictwa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony