Partner serwisu

Boeing musi naprawić osiem Dreamlinerów. Dwie usterki w kadłubach

Rafał Dybiński 29.08.2020

Boeing musi naprawić osiem Dreamlinerów. Dwie usterki w kadłubach
fot. United Airlines
Boeing wykrył dwie usterki w kadłubach ośmiu Dreamlinerów i przekazał liniom lotniczym, których problem dotyczy, aby wycofały z eksploatacji B787 w celu ich naprawy – informuje stacja "BNN Bloomberg".
Niezbędnych korekt wymagają połączenia w tylnej sekcji samolotów. Producent z Chicago powiadomił o tym Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) i prowadzi analizę przyczyn problemu.

"Ustaliliśmy, że obie usterki dotyczą ośmiu samolotów z dostarczonej floty, dlatego przed kontynuowaniem eksploatacji należy je sprawdzić i naprawić. Natychmiast skontaktowaliśmy się z liniami lotniczymi, obsługujących osiem maszyn, których dotyczy problem. Samoloty zostały tymczasowo wycofane z eksploatacji, dopóki nie zostaną naprawione" - głosi oświadczenie Boeinga.

Jeden z ośmiu samolotów, w których wykryto usterki, jest użytkowany przez Singapore Airlines. Odrzutowiec został szybko wycofany z rejsów pasażerskich i przewoźnik z Azji Południowo-Wschodniej jest w ścisłym kontakcie z producentem z Chicago, pracującym nad rozwiązaniem problemu. Nieujawniona w materiale osoba zaznajomioną z sytuacją przekazała, że uziemione zostały również maszyny należące do Air Canada oraz United Airlines.

Dreamliner doświadczył największych kłopotów krótko po inauguracji w 2011 roku. Dwa lata później stopione akumulatory litowo-jonowe w dwóch maszynach uziemiły globalnie samoloty na blisko trzy miesiące. Wadliwe łopatki silników Rolls-Royce'a doprowadziły natomiast do uziemienia kolejnych maszyn w 2018 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony