Partner serwisu

Boeing inwestuje w pojazdy kosmiczne. 20 mln dol. dla Virgin Galactic

Emilia Derewienko 15.10.2019

Boeing inwestuje w pojazdy kosmiczne. 20 mln dol. dla Virgin Galactic
fot. Virgin Galactic
Boeing zainwestuje 20 milionów dolarów w Virgin Galactic, firmę zorientowaną na pojazdy osobowe w kosmosie. Firmy będą współpracować, aby poszerzyć dostęp do przestrzeni komercyjnej i przekształcić globalne technologie turystyczne.
– Strategiczna inwestycja Boeinga ułatwia nam dążenie do komercjalizacji przestrzeni kosmicznej i poszerzenie dostępu klientów do bezpiecznych, wydajnych i przyjaznych dla środowiska nowych form transportu – mówi Brian Schettler, starszy dyrektor zarządzający Boeing HorizonX Ventures. – Nasza praca z Virgin Galactic pomoże rozwinąć przyszłość podróży kosmicznych i mobilności z dużą prędkością – dodaje.

Do tego momentu Virgin Galactic zainwestowało ponad 1 mld dolarów w budowę systemów lotów kosmicznych wielokrotnego użytku, zaprojektowanych w celu umożliwienia znacznie większej liczbie osób wykorzystanie przestrzeni kosmicznej. W lipcu firma ogłosiła zamiar wejścia na giełdę poprzez połączenie spółek z Social Capital Hedosophia Holdings Corp. Inwestycja Boeinga zostanie zrealizowana w zamian za nowe udziały w Virgin Galactic, a zatem jest uzależniona od zamknięcia tej transakcji, która ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale tego roku.

Inwestycja łączy dwie firmy z dużym doświadczeniem w branży kosmicznej. Virgin Galactic jest pionierem komercyjnych lotów kosmicznych, a dodatkowo pierwszą i zarazem jedyną firmą, która umieściła ludzi w kosmosie w pojeździe zbudowanym do celów komercyjnych, pojazdem pasażerskim Mach 3.

Boeing z kolei ma niezrównane doświadczenie w transportowaniu ludzi na orbitę oraz budowaniu i obsłudze dużych konstrukcji w tym trudnym środowisku. Amerykański producent jest ważnym partnerem każdego programu kosmicznego z załogą z USA – służy jako główny prywatny wykonawca NASA dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej („ISS”) i przygotowuje nową kapsułę kosmiczną Starliner wielokrotnego użytku do uruchomienia na stacji kosmicznej.

– To początek ważnej współpracy dla przyszłości podróży powietrznych i kosmicznych. Są one naturalnymi kolejnymi krokami dla programu lotów kosmicznych człowieka – tłumaczy Richard Branson, założyciel Virgin Galactic. – Virgin Galactic i Boeing mają wizję otwarcia dostępu do świata i przestrzeni dla większej liczby ludzi w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób – mówi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony