Partner serwisu

Boeing dostarczył w sierpniu 22 samoloty i zyskał zamówienia na 53 odrzutowce

Rafał Dybiński 15.09.2021

Boeing dostarczył w sierpniu 22 samoloty i zyskał zamówienia na 53 odrzutowce
fot. Boeing Media
Amerykański Boeing dostarczył w sierpniu 22 samoloty i zyskał zamówienia na siedem szerokokadłubowych odrzutowców 787 Dreamliner - informuje Agencja Reutera.
Klienci producenta z Chicago odebrali w sumie 206 samolotów w bieżącym roku. Dla porównania Airbus, największy konkurent, dostarczył 384 swoich odrzutowców, w tym 40 w sierpniu.

Spośród 22 maszyn odebranych przez klientów w minionym miesiącu czternaście to były pasażerskie boeingi 737 MAX. Listę dostarczonych w sierpniu samolotów uzupełnia sześć szerokokadłubowców, w trzy tankowce KC-46 dla Sił Powietrznych USA oraz dwa morskie patrolowe P-8.

Odkąd odrzutowce 737 MAX wróciły na niebo, po niemal dwuletnim uziemieniu w wyniku katastrof maszyn Lion Air i Ethiopian Airlines, producent z Ameryki z Północnej dostarczył ich łącznie już 169.

Wyniki Boeinga mogły być znacznie lepsze, gdyby nie problemy z wadami konstrukcyjnymi 787. Produkcję Dreamlinerów tymczasowo ograniczono, a dostawy wstrzymano. Niemniej pozytywnym przekazem są nowe zamówienia na 53 samoloty. Wśród nich jest 35 odrzutowców 737 MAX oraz osiemnaście szerokokadłubowych, z czego jedenaście frachtowców 777.

Agencja Reutera dotarła również do informacji, że Boeing jest bliski zdobycia zamówienia na 70 lub nawet 100 samolotów 737 MAX od indyjskiej Akasy, startupu założonego przez miliardera Rakesha Jhunjhunwalę. Producent z Chicago pozostaje jednak w sporze z irlandzkim Ryanairem, który zdecydował się zakończyć negocjacje w sprawie zamówienia na 250 odrzutowców 737 MAX. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony