Partner serwisu

Boeing B737 linii Pegasus wypadł z pasa na lotnisku Stambuł-Sabiha

Avgeek 06.02.2020

Boeing B737 linii Pegasus wypadł z pasa na lotnisku Stambuł-Sabiha
Fot. TRT World
Boeing B737-800 linii Pegasus o rejestracji TC-IZK wykonujący lot PC2193 z Izmiru do Stambułu ze 177 pasażerami i sześcioosobową załogą wypadł wczoraj (5 lutego) z pasa na lotnisku Sabiha Gokcen.
Maszyna wylądowała na pasie startowym Sabiha Gokcen o kierunku 06 o godzinie 18:20 czasu lokalnego (16:20 czasu polskiego), ale przekroczyła koniec pasa startowego i uderzyła w ścianę oddzielającą lotnisko i drogę, po czym rozpadła się na trzy części około 170 metrów za końcem pasa startowego. Silnik, który się oddzielił od samolotu, zapalił się. Szybka akcja ratownicza skutkowała szybkim ugaszeniem pożaru silnika. W wypadku zginęły trzy osoby, 179 osób zostało zabranych do szpitali z różnymi obrażeniami.

Zaraz po wypadku burmistrz Stambułu poinformował, że 52 osoby zostały zabrane do szpitali z obrażeniami, w tym wszyscy członkowie załogi. Późnym wieczorem burmistrz poinformował, że 120 osób zabrano do szpitali i nadal trwają starania o zabranie ludzi uwięzionych w samolocie. Następnie poinformowano, że na pokładzie było 177 pasażerów i sześciu członków załogi, jeden z pasażerów zginął, a 157 osób zostało zabranych do szpitali z obrażeniami. Nad ranem 6 lutego 2020 r. Ministerstwo Zdrowia Turcji poinformowało o śmierci trzech pasażerów samolotu. W sumie 179 osób jest nadal pod opieką szpitalną, z czego trzy są pod intensywną opieką medyczną, a pozostałe osoby są w dobrym lub bardzo dobrym stanie.

Według zapisów częstotliwości ATC samolot wykonał podejście ILS do drogi startowej o kierunku 06. Po skontaktowaniu się z wieżą lotniska załoga została poinformowana, że ​​przed nimi były dwa odejścia na drugi krąg. Samolot został dopuszczony do lądowania na pasie startowym 06, z silnym wiatrem z kierunku 270 stopni przy 22 węzłach, w porywach do 37 węzłów. Ze wstępnych informacji wynika, że za daleko samolot przyziemił na drodze startowej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony