Partner serwisu

Boeing 777F linii Turkish Cargo lądował awaryjnie po kolizji z ptakami

Rafał Dybiński 04.01.2021

Boeing 777F linii Turkish Cargo lądował awaryjnie po kolizji z ptakami
fot. Aviation Safety Network
Samolot transportowy Boeing 777F należący do Turkish Cargo musiał awaryjnie lądować na lotnisku w Stambule po zderzeniu ze stadem ptaków. Nikt na szczęście nie odniósł obrażeń po tym incydencie.
Rejs TK-6220 wystartował znad Bosforu o godz. 8:40 i miał dotrzeć do Ałmaty w Kazachstanie. Chwilę po starcie maszyna ucierpiała jednak po kolizji ze stadem ptaków.

Najdotkliwiej uszkodzony został nos samolotu (zdjęcia poniżej), ale w kilku innych miejscach także widać było efekty zdarzenia. Kapitan po skontaktowaniu się z wieżą kontrolną portu im. Ataturka poprosił o pozwolenie na awaryjne lądowanie.

Boeing 777 następnie krążył jeszcze jakiś czas w powietrzu, aby pozbyć się paliwa. Po jego zrzuceniu maszyna wylądowała awaryjnie na lotnisku w Stambule. Samolot został wkrótce przemieszczony do hangaru i tam poddawany jest konserwacji. Jego zadanie przejął rejs TC-LJL, który wystartował o godz. 12:27 i dotarł do byłej stolicy Kazachstanu o godz. 20:03.

Turkish Cargo posiada w swojej flocie osiem boeingów 777F. Uszkodzony przez stado ptaków samolotów dołączył do operatora we wrześniu 2018 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony