Partner serwisu

Boeing 737-900ER Alaska Airlines promuje edukację i równość rasową

Rafał Dybiński 04.05.2021

Boeing 737-900ER Alaska Airlines promuje edukację i równość rasową
fot. Alaska Airlines
Przez najbliższy rok w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych będzie latać Boeing 737-900ER linii lotniczych Alaska Airlines, rozpowszechniający informacje o United Negro College Fund (UNCF). Samolot z wizerunkami czternastu studentów ma pobudzać dyskusję na temat równości rasowej oraz wpływu edukacji na życie młodych ludzi. Inauguracyjny rejs maszyny odbył się 27 kwietnia na trasie z Seattle do Waszyngtonu.
– Zdajemy sobie sprawę, że jako firma nie osiągnęliśmy jeszcze miejsca, w którym powinniśmy być, biorąc pod uwagę równość rasową, ale inspirujemy się i kierujemy takimi wartościami, żeby postępować właściwie. Ten samolot pozwoli wzmocnić rozmowę na temat edukacji i będzie inspiracją dla wszystkich w podróży. Naszą największą szansą jest bowiem integracja i odzwierciedlenie przywódcze różnorodność szerszej populacji pracowników – podkreślił Ben Minicucci, prezes Alaska Airlines.

Czternaście wizerunków studentów zaprezentowanych w malowaniu samolotu ma przedstawiać przyszłe pokolenie liderów związanych rodzinnie z liniami lotniczymi, operującymi na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej. Jedną z nich jest Shilah, córka Shirah, stewardessy z Los Angeles, zatrudnionej w Alaska Airlines, aspirująca do kariery naukowej w branży nowych technologii lub jako inżynier. Uwielbia informatykę, sztukę i szydełkowanie, gra w golfa i piłkę nożną oraz lubi chodzić na zakupy z mamą.

Kolejnym jest Arthur, syn Macara, specjalisty od szkoleń Alaska Airlines w Seattle. Arthur jest w ósmej klasie i niedawno został przyjęty do Raisbeck Aviation High School w Tukwila w stanie Waszyngton. Jego największą miłością jest aeronautyka i eksploracja kosmosu. Lubi także tworzyć modele za pomocą swojej drukarki 3D oraz gra na gitarze basowej i fortepianie. Przewoźnik przedstawił również wizerunek Jade, córki Sarah, kierowniczki salonu Alaska Airlines Lounge w Seattle. Jade jest studentką Uniwersytetu Waszyngtońskiego na kierunku lingwistyka. Uczyła się hiszpańskiego, portugalskiego i suahili. Oprócz ojczystego języka angielskiego biegle włada także językiem niemieckim.

Jonathan i Alexis to z kolei dzieci Johna-Antony'ego, senior menedżera Alaska Airlines. Jonathan jest studentem pierwszego roku na Uniwersytecie Waszyngtońskim na kierunku komunikacja. Uwielbia muzykę jazzową oraz zna języki francuski i hiszpański. Alexis jest z kolei studentką drugiego roku na Uniwersytecie Whitworth w Spokane w stanie Waszyngton. Ukończyła studia na specjalizacji stosunki międzynarodowe i zna język francuski. Alexis nie ukrywa swoich aspiracjami związanych z prawem. Uwielbia też poezję i jazdę na rolkach.

Niektórzy z tych studentów własnymi słowami, podzielili się swoimi przemyśleniami na temat równości rasowej i edukacji. – Każde dziecko zasługuje na równe szanse, aby odnieść sukces. Jest możliwy do osiągnięcia tylko wtedy, kiedy masz równe szanse – stwierdziła Shilah, córka stewardessy z Los Angeles. – Wiedza to moc i jeśli ją zdobędziesz, to możesz zmienić świat. Możesz uczynić go lepszym i to właśnie chcemy zrobić – podkreślił z kolei Dominique.

Alaska Airlines zobowiązały się w zakresie przestrzegania równości rasowej oraz integracji do zwiększenia reprezentacji BIPOC (Black, Indigenous and people of color – wyj. red.) na stanowiskach kierowniczych, wspierając w ten sposób edukację wszystkich obywateli, niezależnie od pochodzenia. Wyznaczone cele przewoźnika obejmują do 2025 roku:

 • Zwiększenie różnorodności rasowej na wszystkich poziomach zatrudnienia, w tym na szczeblu kierowniczym, do co najmniej 30 proc.

 • Zwiększenie "Inclusion Index Score" o 10 punktów w raporcie dotyczącym zaangażowania pracowników, co ma odzwierciedlać zaangażowanie w kultywowanie prawdziwie integracyjnej kultury, w której każdy czuje, że do niej należy.

 • Pomoc w stworzeniu ścieżki kariery dla co najmniej 175 tys. młodych ludzi poprzez stałe partnerstwa z organizacjami takimi jak United Negro College Fund (UNCF).

 • Podziel się ze znajomymi:
  Komentarze:
  Flota
  Zobacz też
  Najnowsze wiadomości
  Polecane wiadomości
  Praca
  Bądź na bieżąco:
  © 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
  Pełna wersja strony