Partner serwisu

Boeingi 737 MAX wróciły do służby w Air Canada

Emilia Derewienko 02.02.2021

Boeingi 737 MAX wróciły do służby w Air Canada
fot. ShutterStock
Kanadyjskie linie lotnicze Air Canada przywróciły do służby uziemione od przeszło 20 miesięcy samoloty B737 MAX – maszyny poleciały 1 lutego do Toronto, Halifaxu i Edmonton. Air Kanada przywróciły MAX-y jako drugie kanadyjskie linie lotnicze, tuż po West Jet.
Air Canada mają w swojej flocie 24 Boeingi 737 MAX i zamawia kolejnych 16. Samoloty te powracają do latania po dwóch tragicznych katastrofach, w których zginęło w sumie 350 osób. Air Canada jest drugim kanadyjskim przewoźnikiem, który wznowił loty B737 MAX po decyzji Urzędu Lotnictwa Cywilnego o odblokowaniu samolotu 18 stycznia. Pierwszą linią, która przywróciła MAX-y w Kanadzie 21 stycznia była West Jet.

Pierwszy samolot Air Canada, zarejestrowany jako C-GEHY, odleciał z międzynarodowego lotniska Montreal-Trudeau (YUL) o 05:54 czasu lokalnego. Wylądował w Toronto-Pearson (YYZ) godzinę i 32 minuty później. Kolejne MAX-y kanadyjskich linii poleciały do Halifaxu i Edmonton.

Przed powrotem odrzutowca do służby, załoga kokpitu Air Canada przeszła ponad 40 godzin szkolenia komputerowego i sześć sesji na symulatorze, trwających 24 godziny. Wykonali także od czterech do sześciu etapów lotów szkoleniowych bez pasażerów na pokładzie. Ponadto przewoźnik zainstalował drugi wyświetlacz Heads Up Display (HUD), który zwiększa bezpieczeństwo lotu i świadomość pilota, a dostęp do niego ma zarówno kapitan, jak i pierwszy oficer. Air Canada jest zdania, że ten krok to największe ulepszenie bezpieczeństwa w lotnictwie w ciągu ostatnich 20 lat.

– Jesteśmy przekonani, że prawie dwuletni proces certyfikacyjny agencji rządowej Transport Canada oraz innych organów regulacyjnych na całym świecie zapewnił najwyższy poziom bezpieczeństwa flocie Boeingów 737 MAX – podkreśla Murray Storm, jeden z wiceprezesów w Air Canada.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony