Partner serwisu

Boeing 737 MAX linii Enter Air już w powietrzu!

Emilia Derewienko 25.03.2021

Boeing 737 MAX linii Enter Air już w powietrzu!
fot. Piotr Bożyk
W czwartek (25 marca) z Katowice Airport na Teneryfę poleciał pierwszy po dwuletniej przerwie Boeing 737 MAX, prywatnych linii lotniczych Enter Air. Samoloty były uziemione od marca 2019 roku, po dwóch tragicznych katastrofach tego modelu.
Boeing 737 MAX, należący do turystycznych linii Enter Air, o rejestracji SP-EXA wystartował w czwartek po godzinie 9 z pyrzowickiego lotniska Katowice Airport na Teneryfę. Planowe lądowanie na hiszpańskiej wyspie przewidziane jest na godz. 13:46.

Enter Air to jeden z największych przewoźników turystycznych w Europie pod względem floty, składającej się aktualnie z 22 Boeingów 737-800 i dwóch Boeingów 737-MAX. Zamówione są cztery kolejne odrzutowce typu MAX amerykańskiego producenta.

– Według mnie będzie to absolutnie najlepszy na świecie samolot średniego zasięgu. On już był doskonałym produktem. Zapomnimy szybko o tych już prawie dwóch latach uziemienia – zapewniał wcześniej członek zarządu i dyrektor handlowy prywatnego przewoźnika Andrzej Kobielski, podczas ubiegłorocznego Kongresu Rynku Lotniczego. – Myśmy nim przelecieli ponad 1500 godzin w ciągu raptem dwóch miesięcy i te samoloty nie zrobiły nam ani jednego psikusa. Ten samolot już nas zaczął przenosić w przyszłość. Szkoda, że trwało to tak krótko – mówił wówczas Kobielski.

MAX wrócił również do floty Polskich Linii Lotniczych LOT. W środę 24 marca w pierwszą podróż po dwóch latach uziemienia, z Lotniska Chopina do Oslo odbył samolot o rejestracji SP-LVD. Rejs z pasażerami rozpoczął się po godzinie 16:45.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony