Partner serwisu

Boeing 737 MAX 8 PLL LOT uszkodzony na Heathrow

Rafał Dybiński 28.12.2021

Boeing 737 MAX 8 PLL LOT uszkodzony na Heathrow
fot. Breaking Aviation News & Videos
Boeing 737 MAX 8 oznaczony rejestracją SP-LVD w specjalnym malowaniu Polskich Linii Lotniczych LOT został uszkodzony 28 grudnia w porcie Londyn-Heathrow.
Samolot amerykańskiego producenta realizował rotację z warszawskiego lotniska Chopina. Po rejsie LO281 i w trakcie przygotowań do powrotnego rejsu LO282 odrzutowiec został uszkodzony przez ciężarówkę, manewrującą na płycie postojowej.

Służby ratunkowe pospieszyły natychmiast w kierunku stanowiska 217, ale pozostała im jedynie ocena usterek samolotu i samochodu. PLL LOT zostały zmuszone do odwołania lotu powrotnego do Warszawy.

"Uprzejmie informujemy, że w wyniku uszkodzenia samolotu SPL-VD przez sprzęt agenta handlingowego i uszkodzenie wingletu (sharkletu) rejs na trasie LHR – WAW został odwołany. Pasażerowie zostaną przebukowani na inne rejsy" - przekazało nam biuro prasowe narodowego przewoźnika znad Wisły.

Nie wiemy jeszcze jak długo potrwa przymusowy pobyt uszkodzonego odrzutowca w stolicy Anglii oraz kiedy wróci do Polski. "Aktualnie wciąż trwa usuwanie usterek. Samolot zostanie przetransportowany do Polski lotem technicznym najszybciej, jak będzie to możliwe" - zakomunikowało nam jeszcze biuro prasowe PLL LOT. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony