Partner serwisu

Boeing: 11 frachtowców 737-800BCF dla klienta z Islandii i trzy nowe linie konwersji

Rafał Dybiński 16.11.2021

Boeing: 11 frachtowców 737-800BCF dla klienta z Islandii i trzy nowe linie konwersji
fot. Boeing Media
Islandzki leasingodawca Icelease złożył zamówienie na jedenaście samolotów 737-800BCF – poinformował Boeing w oficjalnym komunikacie. Wszystkie zostaną skonfigurowane na potrzeby firmy z Rejkiawiku w zakładzie amerykańskiego producenta na lotnisku Gatwick w Londynie.
Boeing jednocześnie ujawnił, że otworzy trzy nowe linie konwersji, które pozwolą zaspokoić zapotrzebowanie na frachtowce na rynkach w Ameryce Północnej i Europie. Dwie z nich pojawią się w 2023 roku w zakładzie w Kelowna w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Dwanaście miesięcy wcześniej uruchomiona zostanie w stolicy Anglii, gdzie powstaną samoloty dla Icelease.

Leasingodawca z Rejkiawiku po raz pierwszy w historii zamówił standardowe frachtowce Boeinga. Producent z Chicago na początku 2021 roku uruchomił także linię konwersji 737-800BCF w chińskim Kantonie oraz dwie w Kostaryce w Ameryce Środkowej. Kolejne trzy, które powstaną w porcie Londyn-Gatwick i kanadyjskim Kelowna nad jeziorem Okanagan zaspokoją popyt na frachtowce Boeinga na trzech kontynentach.

Amerykański producent prognozował niedawno, że ciągu najbliższych 20 lat linie lotnicze na całym świecie będą potrzebować w sumie 1720 samolotów w wersji cargo. 1200 z nich to będą standardowe frachtowce. 20 proc. z nich trafi na europejski rynek, natomiast 30 proc. trafi na rynki w Ameryce Północnej oraz Ameryce Łacińskiej, obejmującej Amerykę Środkową i Amerykę Południową. Aktualnie już dziewiętnastu przewoźników z całego świata zamówiło w sumie ponad 200 maszyn wersji 737-800BCF, które oferują niższe zużycie paliwa i koszty operacyjne w porównaniu z innymi standardowymi frachtowcami.

– Budowa zróżnicowanej i globalnej sieci zakładów konwersji ma kluczowe znaczenie dla wspierania rozwoju naszych klientów i zaspokojenia regionalnego popytu. Nasi koledzy z Londynu i Kelowna mają do tego niezbędną wiedzę, infrastrukturę oraz możliwości – podkreślił Jens Steinhagen, dyrektor Boeing Converted Freighters.

– Jesteśmy pewni jakości skonfigurowanych na frachtowce samolotów Boeinga. Cieszymy się, że będziemy pierwszym klientem jego nowego zakładu w Londynie. Nie możemy się już doczekać powitania tych frachtowców w naszej flocie. Pozwolą nam obsłużyć, na trasach krajowych i krótkodystansowych, rosnącą bazę klientów – podsumował Magnus Stephensen, reprezentujący Icelease podczas zawarcia umowy z Boeingiem.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony