Partner serwisu

Blue Air zyskały 62 mln euro i rozszerzą sieć tras z Turynu i Bacau

Rafał Dybiński 24.08.2020

Blue Air zyskały 62 mln euro i rozszerzą sieć tras z Turynu i Bacau
fot. Kraków Aiport
Linie lotnicze Blue Air rozszerzą w najbliższych miesiącach swoją sieć międzynarodowych i krajowych połączeń w Rumunii oraz we Włoszech.
Tani przewoźnik z Bukaresztu zdecydował się na ofensywę, po tym jak Komisja Europejska zatwierdziła rządowy pakiet wsparcia w wysokości 62 mln euro.

Blue Air uruchomi we wrześniu z Turynu dwie nowe trasy. Stolica Piemontu zyska połączenie z Bari, realizowane sześć razy w tygodniu oraz do Cagliari, którego częstotliwość ustalono na cztery razy w tygodniu.

Oprócz rejsów do Apulii i na Sardynie zwiększy się również częstotliwość lotów z Turynu do Alghero, Katanii, Lamezzii, a także do Neapolu. Stolica Piemontu jest dla linii lotniczych z Bałkanów bardzo ważnym hubem i tylko Ryanair oferuje stąd więcej połączeń.

Blue Air postawi mocniej również na Bacau, skąd od października uruchomi siedem nowych tras. Cztery razy w tygodniu wystartują samoloty taniego przewoźnika do Bukaresztu, a trzy razy do Kluż-Napoki. Poza dwiema krajowymi destynacjami po dwa razy w tygodniu będzie można przemieścić się do greckich Aten, cypryjskiej Larnaki, a także do Paryża, Monachium i Kolonii.

Port lotniczy Bacau jest obecnie zamknięty z powodu modernizacji, a planowane loty zostały przeniesione do Suczawy, oddalonej o 170 km. Koniec prac szacowany jest na koniec września. Wcześniej ekspansję z Bacau ogłosił również Wizz Air. Tani przewoźnik z Węgier z tego ośrodka Rumunii ma zamiar latać do Bolonii, Liverpoolu, Londynu, Mediolanu, Rzymu i Turynu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony