Partner serwisu

Blue Air uruchomią trasy do Londynu i Frankfurtu

Rafał Dybiński 06.11.2020

Blue Air uruchomią trasy do Londynu i Frankfurtu
fot. Kraków Airport
Linie lotnicze Blue Air poinformowały o uruchomieniu bezpośrednich rejsów z Bukaresztu do portu Londyn-Heathrow oraz do Frankfurtu nad Menem.
Tani przewoźnik znad Dunaju zaoferuje od 1 grudnia pięć lotów w tygodniu, łączących stolice Rumunii oraz Anglii. Ich częstotliwość wzrośnie do jedenastu w tygodniu latem przyszłego roku.

– Ogłaszamy z radością wprowadzenie bezpośrednich rejsów z Bukaresztu do Londynu-Heathrow, które jest największym brytyjskim lotniskiem i jednym z najważniejszych na kontynencie i świecie. Ten kierunek jest dla nas kluczowym w naszej strategii rozwoju sieci i mamy nadzieję, że przyniesie naszym klientom wiele korzyści oraz zagwarantuje im nowe opcje podroży w przystępnej cenie – podkreślił Krassimir Tanew, dyrektor zarządzający Blue Air.

Loty do największych miast Europy

– Port Heathrow to nie tylko preferowana i najwygodniejsza opcja dla klientów latających do Londynu, ale także jeden z najważniejszych międzykontynentalnych hubów w Europie. Blue Air zamierza współpracować z kilkoma przewoźnikami operującymi na Heathrow w celu wzbogacenia opcji dla podróżujących z Rumunii po całym świecie – dodał Tanew.

Linie lotnicze znad Dunaju uruchomią również od 28 marca 2021 roku codzienne rejsy z Bukaresztu do Frankfurtu nad Menem. Znacznie wcześniej, bowiem między 18 grudnia a 10 stycznia, tani przewoźnik połączy również raz na dobę stolicę Rumunii z Rzymem, Glasgow, Bolonią, Wiedniem, Birmingham i Barceloną. Pięć rejsów w tygodniu do Bukaresztu zyska pod koniec roku także Madryt. Zatwierdzony jeszcze we wrześniu przez Komisję Europejską rządowy pakiet wsparcia w wysokości 62 mln euro pozwolił z kolei dodać do rozkładu lotów dwie nowe trasy z Turynu.

Jesienna ofensywa z Bacau

Blue Air postawiły jesienią mocniej na Bacau, skąd od października uruchomiono siedem nowych tras. Cztery razy w tygodniu startują samoloty taniego przewoźnika do Bukaresztu, a trzy razy do Kluż-Napoki. Poza dwiema krajowymi destynacjami po dwa razy w tygodniu można przemieścić się do greckich Aten, cypryjskiej Larnaki, a także do Paryża, Monachium i Kolonii.

Blue Air to największe w Rumunii linie lotnicze pod względem liczby przewożonych pasażerów. Flota przewoźnika składa się z osiemnastu Boeingów 737, wersji 737-300, 737-500 oraz 737-800. Firma z Bałkanów w ciągu 16 lat działalności przewiozła ponad 30 mln pasażerów i przeleciała ponad 340 mln km.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony