Partner serwisu

Binter Canarias polecą z Wysp Kanaryjskich na Maderę i do Afryki

Mateusz Kieruzal 07.04.2022

Binter Canarias polecą z Wysp Kanaryjskich na Maderę i do Afryki
fot. Binter Canarias
Porty lotnicze na Fuerteventurze, Lanzarote i Teneryfie zyskają bezpośrednie połączenia lotnicze z portugalską Maderą, a liczba lotów z Gran Canarii do Marrakeszu i Agadiru w Maroku zostanie zwiększona. Linie lotnicze wzmacniają swój hub na kanaryjskim archipelagu, umożliwiając w ten sposób swoim pasażerom skorzystanie z połączeń tranzytowych do senegalskiego Dakaru.
Linie lotnicze Binter Canarias ogłosiły rozszerzenie połączeń między Wyspami Kanaryjskimi a Maderą oraz różnymi miejscami docelowymi w Afryce Zachodniej, takimi jak Dakar, Agadir i Marrakesz. Połączenia zostaną zainaugurowane w lipcu.

Główną nowością jest mocniejsze zaangażowanie się przewoźnika w rejsy na Maderę, wyspę, na którą Binter zaczął latać w 2005 roku, kiedy rozpoczął oferowanie lotów międzynarodowych. Przewoźnik prawie podwoi swój program lotów, z czterech realizowanych w 2021 roku do siedmiu zaplanowanych w bieżącym roku. Linie zaoferują ponad 100 tys. miejsc, co oznacza przekroczenie podaży dostępnych miejsc z poprzedniego roku o 38 proc.

Z Wysp Kanaryjskich na Maderę

Od lipca Binter otworzy nowe bezpośrednie połączenia do tego atrakcyjnego portugalskiego miejsca docelowego z lotnisk na Fuerteventurze, Lanzarote i Teneryfie-Południe. W dalszym ciągu będą wykonywane codzienne rejsy o z Gran Canarii. Przewoźnik otworzy także, bezprecedensową trasę poza Wyspami Kanaryjskimi, która latem połączy Marrakesz z Maderą. Ogłoszone połączenie jest efektem współpracy linii i Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki (ONMT).

Wyloty z Lanzarote będą odbywać się w soboty o godzinie 17:00, a wyloty z Madery o 14:40. Fuerteventura będzie połączona z Maderą w każdą sobotę. Samolot wystartuje z hiszpańskiej wyspy o 12:10, a z portugalskiej wyspy o 09:40. W przypadku portu lotniczego Teneryfa-Południe Binter zaplanowały dwa cotygodniowe połączenia, w poniedziałki i środy, które będą odbywać się o godzinie 13:10. Loty z lotniska położonego na północy Teneryfy będą kontynuowane jak dotychczas. Bezpośrednie połączenia odbywają się we wtorki i soboty.

Hub dla połączeń z Afryką

Plan rozwoju przedstawiony przez kanaryjską spółkę zakłada stworzenie operacyjnego hubu, na Wyspach Kanaryjskich, który będzie centrum połączeń między Dakarem a kilkoma destynacjami w kontynentalnej Hiszpanii – Murcją, Majorką, Pampeluną i Saragossą. Z Senegalu będzie można polecieć także międzynarodowo do Tuluzy, Lille, Turynu i Wenecji. Linie planują także zwiększenie trasy między Gran Canarią a lotniskiem w stolicy Senegalu oraz dostosowaniu rozkładów lotów w celu umożliwienia łączenia tras w obu kierunkach.

W ten sposób od końca lipca Binter będzie oferował trzy loty tygodniowo między Gran Canarią a Dakarem, ponieważ nowy lot zostanie dodany we wtorek. Samoloty wylecą z Gran Canarii o 22:35, a na wyspę wrócą o świcie, co ułatwi połączenia transferowe z innymi wyspami archipelagu, jak i miastami w Hiszpanii.

Więcej połączeń z Agadirem i Marrakeszem

Linie zapowiedziały również zwiększenie regularnych lotów od lipca z Marrakeszem, który będzie miał trzy loty tygodniowo z Gran Canarii i jeden lot łączący go z Teneryfą. Do wakacyjnego kurortu – Agadiru, liczba lotów zostanie zwiększona do trzech w tygodniu. Po raz kolejny współpraca Binter i ONMT była kluczowym czynnikiem dla poprawy łączności, tak jak w przypadku otwarcia rejsów Madera – Marrakesz.

Oprócz lotów między Agadirem a Gran Canarią, które odbywają się we wtorki i soboty, w czwartki będzie dostępny nowy lot z Wysp Kanaryjskich. Samolot wystartuje o godzinie 10:30 i powróci z marokańskiego lotniska o godz. 12:50. W przypadku Marrakeszu Binter zaoferują trzy bezpośrednie połączenia z Gran Canarii, z nowym połączeniem odbywającym się we wtorki, oprócz tych już wykonanych we czwartki i niedziele. Ponadto przewoźnik oferuje również cotygodniowe połączenie z lotniskiem Teneryfa-Północ, która odbywa się w soboty.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony