Partner serwisu

Bilet lotniczy na majówkę był tańszy o 100 euro niż w 2019 roku

Redakcja/inf. pras. 07.05.2022

Bilet lotniczy na majówkę był tańszy o 100 euro niż w 2019 roku
fot. Piotr Bożyk
"Majówka" to nieoficjalne rozpoczęcie sezonu letniego. W tym roku wypadła w dniach od 29 kwietnia do 3 maja. Choć do ostatniej chwili nie było pewności, czy turyści podróżujący z Warszawy dotrą do celu, to jednak mogli wsiąść na pokład i cieszyć się wakacjami. W tym roku pasażerowie z Polski zapłacili za bilety lotnicze niemal o 100 euro mniej niż w 2019 roku.
Dla tych, którzy w "majówkę" lecieli samolotem po raz pierwszy od wybuchu pandemii i tym samym reaktywowali swój sezon podróżniczy, serwis Kiwi.com przygotował listę porad, jak sobie radzić ze stresem podczas lotu, zrealizowaną w ramach badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia.

Najpopularniejsze kierunki

Kiwi.com, wyszukiwarka tanich lotów i firma traveltech, sprawdziły najczęściej wybierane przez Polaków kierunki majowych wyjazdów. W top 5 najpopularniejszych krajów znalazły się Włochy, Hiszpania i Szwecja, a także Stany Zjednoczone, gdzie podróżujący spędzą więcej czasu na miejscu. Najchętniej wybierane trasy w tym roku to Rzym, Budapeszt i Los Angeles z Warszawy oraz Londyn i Wiedeń z Krakowa. Jak zmieniły się nasze preferencje podróżnicze w ciągu ostatnich trzech lat? Tabelka poniżej wszystko wyjaśnia. Ile zapłaciliśmy za bilet?

W tym roku za bilet lotniczy na weekend majowy na krótkich europejskich trasach płaciliśmy średnio 97 euro. To prawie 100 euro mniej niż w 2019 roku przed pandemią. W przypadku lotów do USA średnia cena w tym roku wyniosła 545 euro.Ile czasu spędziliśmy na miejscu?

Kiwi.com sprawdziła, że ponad 67 proc. użytkowników spędzi do trzy dni w miejscu docelowym, 16 proc. do 6 dni, a 14 proc. zdecydowało przedłużyć wolne do końca tygodnia, czyli do 8 maja, mając do dyspozycji ponad 10 dni urlopu. Jeśli chodzi o wyjazdy do USA, 70 proc. pozostanie w miejscu docelowym od jednego do dwóch tygodni.

Czujesz niepokój w trakcie lotu?

Dla wielu osób tegoroczna podróż na weekend majowy był pierwszą podróżą zagraniczną od momentu wybuchu pandemii, a to oznacza, że przez ponad dwa lata nie przemieszczały się one samolotem. Badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzone na zlecenie Kiwi.com wskazują, że choć doświadczenie lotu samolotem jest w dzisiejszych czasach dość powszechne i ponad połowa Polaków oraz 82 proc. mieszkańców największych miast ma je za sobą, to nadal dla 20 proc. z nas lot jest stresujący.

Na pokład samolotu zdecydowanie warto zabrać ze sobą coś do czytania (książką, gazeta itp) lub wyposażyć się w sprzęt elektroniczny, na którym obejrzymy ulubiony film czy serial - to najczęściej wybierane przez Polaków metody na zniwelowanie stresu. Dla 14 proc. ankietowanych nic nie jest jednak w stanie skutecznie zniwelować stresu związanego z lotem.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony