Partner serwisu

Białystok-Krywlany: Lotnisko wpisane do światowego rejestru!

Rafał Dybiński 22.05.2020

Białystok-Krywlany: Lotnisko wpisane do światowego rejestru!
fot. BIałystok-Krywlany
Lotnisko Białystok-Krywlany zostało wpisane 21 maja do światowego rejestru lotnisk - poinformował Tadeusz Truskolaski na Twitterze. Prezydent stolicy Podlasia nie kryje satysfakcji oraz optymizmu po ogłoszeniu decyzji.
- Oznacza to, że od teraz jest ono otwarte dla operacji lotniczych. Mogą z niego korzystać samoloty do 30 pasażerów, spełniające wymogi kodu 2B - zaznaczył sternik Białegostoku.

Lotnisko stolicy Podlasia jest położone w południowo-wschodniej części miasta. Od centrum oddalone jest o 5 km. Otoczone jest Lasem Solnickim i nie posiada terminalu.

Obecnie port lotniczy wykorzystywany jest przede wszystkim przez Aeroklub Białostocki oraz Podlaski Oddział Straży Granicznej. Niedaleko budynku aeroklubu stacjonuje zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Lotnisko Białystok-Krywlany posiada dwie drogi startowe. Asfaltobetonowa 09R/27L ma 1350 m długości oraz 30 m szerokości. Trawiasta 09L/27R ma 840 m długości oraz 160 m szerokości.

Na początku 2015 roku prezydent miasta Tadeusz Truskolaski oraz władze miejscowego aeroklubu podpisali list intencyjny, który rozpoczął proces przekształcania lotniska do użytku publicznego. Przeprowadzone w przyszłości inwestycje mają poprawić infrastrukturę techniczną. Powstaną dwa hangary lotnicze i budynek portu.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem ZDG TOR pokazującym rolę lotnictwa w gospodarce oraz skalę globalnej pomocy dla branży, która przekroczy 100 mld USD. Raport ZDG TOR Pomoc publiczna dla linii lotniczych w czasie pandemii jest już do pobrania!
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony