Partner serwisu

Bezpłatne przejazdy Heathrow Express dla obywateli Ukrainy

Rafał Dybiński 21.03.2022

Bezpłatne przejazdy Heathrow Express dla obywateli Ukrainy
fot. Heathrow Express
Zarządzający Heathrow Express razem z innymi brytyjskimi przewoźnikami kolejowymi oferują od 20 marca bezpłatne podróże dla obywateli Ukrainy przylatujących do Wielkiej Brytanii – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Każdy uchodźca z Europy Wschodniej w celu dotarcia do bezpiecznego miejsca swojego pobytu może w ciągu 48 godzin skorzystać z usług wszystkich przewoźników kolejowych w Anglii, Szkocji oraz Walii.

Udogodnienia obejmują również przejazd londyńskim metrem oraz miejską kolejką Docklands Light Railway (DLR) w przypadku podróży między stacjami kolejowymi w Londynie. Pasażer musi posiadać jedynie ukraiński paszport lub bilet potwierdzający jego przybycie do Wielkiej Brytanii.

Pociągi Heathrow Express łączą największe lotnisko stolicy Anglii z dworcem kolejowym Paddington. Flota przewoźnika, działającego od 1998 roku, składa się z czternastu elektrycznych zespołów trakcyjnych British Rail Class 332.

Heathrow Express jest jednym z dwóch przewoźników łączących port Heathrow z centrum Londynu. Drugim jest Heathrow Connect. Pociągi obu przewoźników kursują po dokładnie tej samej linii, ale składy Express nie zatrzymują się na stacjach pośrednich, tak jak jednostki Connect.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony