Partner serwisu

Od poniedziałku znowu polecimy z Jasionki do Warszawy

Rafał Dybiński 31.05.2020

Od poniedziałku znowu polecimy z Jasionki do Warszawy
fot. M. Mielniczuk, PLL LOT
1 czerwca przestaje obowiązywać zakaz wykonywania lotów pasażerskich wewnątrz Polski. Dzięki temu PLL LOT ogłosił wznowienie połączeń krajowych pomiędzy Rzeszowem a Warszawą.
W oparciu o wytyczne EASA (Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) oraz wytyczne Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" wdrożył i przygotował nowe procedury bezpieczeństwa, które pozwolą na sprawną a zarazem bezpieczną podróż lotniczą. Ogłoszony w pierwszej fazie odmrażania połączeń rozkład lotów zakłada, że będzie to 12 rejsów tygodniowo. Bilety dostępne są w systemach rezerwacyjnych przewoźnika na stronach www.lot.com.

WAW - 07:00 - RZE - 8:00 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek piątek, sobota)
RZE - 09:30 - WAW - 10:30 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek piątek, sobota)
WAW - 17:00 - RZE - 18:00 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek piątek, niedziela)
RZE - 19:30 - WAW - 20:30 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek piątek, niedziela)

- Z zadowoleniem przyjęliśmy decyzję narodowego przewoźnika PLL LOT o odmrożeniu krajowych rejsów pasażerskich. Jasionka znalazła się wśród ośmiu portów regionalnych do których w pierwszej kolejności będą wznowione loty - wyznał Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka".

- Powrót do latania wymagał od nas wypracowania i wdrożenia nowych procedur bezpieczeństwa. Śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi aby od 1 czerwca powitać Państwa na lotnisku, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa. Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty naszego lotniska, a w szczególności zapraszamy przedstawicieli biznesu dla których lotnicze połączenie ze stolicą jest bardzo ważne - dodał prezes Hamryszczak. 

Wraz z uruchomieniem połączeń krajowych wprowadzono dodatkowe procedury które zapewnią bezpieczeństwo. Nowe wytyczne na lotniskach przygotowały światowe i krajowe instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo podczas podróży lotniczych. Najważniejsze z nich to dostępność terminala jedynie dla pasażerów posiadających ważny bilet oraz opiekunów osób niepełnosprawnych i małoletnich). Obowiązek zakrywania dróg oddechowych. Czynne tylko jedno wejście do terminala gdzie po wejściu dokonywany będzie pomiar temperatury ciała, terminal będzie oznakowany w ten sposób aby pomóc zachować min 1,5 metra dystansu społecznego, w różnych miejscach rozmieszczone zostaną środki dezynfekujące a pasażerowie z rejsów przylotowych będą odseparowani od wylatujących. Zarówno personel lotniska jak i załogi samolotów dokładają wszelkich starań, aby to był dla wszystkich #bezpiecznyLOT. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony