Partner serwisu

Berlin zyska drugą trasę do USA. Delta doleci do stolicy Niemiec

Rafał Dybiński 26.07.2022

Berlin zyska drugą trasę do USA. Delta doleci do stolicy Niemiec
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Delta Air Lines uruchomią w maju przyszłego roku bezpośrednie rejsy między Nowym Jorkiem i Berlinem – informuje serwis "Simple Flying". To dopiero druga trasa, która będzie realizowana między stolicą Niemiec i Stanami Zjednoczonymi.
Inauguracyjny lot z nowojorskiego portu JFK do Berlina przewoźnik z Atlanty zaplanował dokładnie 25 maja 2023 roku. Codzienne rejsy między największym miastem Stanów Zjednoczonych i stolicą Niemiec obsłużą boeingi 767-300.

Delta Air Lines mają w swojej flocie 44 takie odrzutowce. Szerokokadłubowce mogą pomieścić na swoim pokładzie 216 pasażerów. Przewoźnik z Atlanty zamierzał z nich zrezygnować w 2025 roku, ale pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zweryfikowała plany i maszyny pozostaną jeszcze dłużej w eksploatacji. Tym liniom lotniczym służą od 1986 roku.

Rejs DL 92 odleci z Nowego Jorku o godz. 20:40 lokalnego czasu. Lądowanie w Berlinie przewidziano na godz. 10:50 następnego dnia. Rejs powrotny DL 93 wystartuje ze stolicy Niemiec o godz. 12:50 i dotrze na wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej o godz. 15:30 lokalnego czasu.

Delta Air Lines pośrednio na tej trasie będzie konkurować z United Airlines. Przewoźnik z Chicago lata do Berlina z innego nowojorskiego portu, a mianowicie z Newark-Liberty. Co ciekawe połączenie także jest obsługiwane boeingiem 767-300ER.

W minionym tygodniu informowaliśmy, że Delta Air Lines zamówiły podczas Farnborough International Airshow aż 100 boeingów największej wersji 737 MAX 10 z opcją na kolejne 30 maszyn. Dostawy odrzutowców rozpoczną się w 2025 roku. Nowe samoloty będą stacjonować w jego głównych węzłach, a konkretnie w Atlancie, Bostonie, Detroit, Los Angeles, Minneapolis, Nowym Jorku i Seattle. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE. Przewoźnik z Atlanty powiększy również swoją flotę airbusów A220, bowiem zwiększył całkowitą liczbę zamówionych odrzutowców tego typu do 107 maszyn. Więcej o tym pisaliśmy z kolei w TYM TEKŚCIE
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony