Partner serwisu

Berlin: Groźne bakterie w wodzie pitnej na lotnisku. „Przyczyna skażenia nie jest jasna"

Rafał Dybiński 04.11.2021

Berlin: Groźne bakterie w wodzie pitnej na lotnisku. „Przyczyna skażenia nie jest jasna"
fot. Berlin Brandenburg Airport
Na stołecznym lotnisku Berlin-Brandenburg wystąpiły problemy z wodą pitną – informuje serwis aero.de. Podczas rutynowego testu w głównym terminalu wykryto bakterie z grupy Escherichia coli.
"Przyczyna skażenia nie jest jasna" – przekazała we wtorek w oświadczeniu firma operacyjna. "Woda we wszystkich urządzeniach sanitarnych Terminalu 1 nie powinna być wykorzystywana do odwołania jako woda pitna" – dodano w komunikacie.

Problem został natychmiast zgłoszony dostawcy oraz stosownemu wydziałowi zdrowia. Wszystkie dystrybutory i systemy instalacji muszą zostać poddane dezynfekcji oraz procesowi chlorowania. To zajmie co najmniej kilka dni.

Władze stołecznego lotniska zapewniają, że pasażerowie są odpowiednio instruowani za pomocą ogłoszeń i planszy informacyjnych. Problem dotyczy nie tylko Terminalu 1, ale również budynku policji federalnej i hal wystawowych ILA (Innovation and Leadership in Aerospace).

Bakterie z grupy Escherichia coli występują zarówno w przewodzie pokarmowym każdego człowieka, pełniąc pożyteczne funkcje przy rozkładzie jedzenia oraz produkcji witamin z grupy B i K oraz kwasu foliowego, jak i w naturze. Zarazki w wodzie pitnej mogą powodować biegunkę lub wymioty, a także doprowadzić do zakażenia układu moczowego, infekcji skórnych, a nawet zapalenia tarczycy czy opon mózgowych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony